19-річний криптомільйонер побудував “костюм Доктора Восьминога”
13 Червня , 2018
Армія США проводить випробування 10 нових пістолетів-кулеметів
14 Червня , 2018

Компанія Land Rover розробляє безпілотні автомобілі, здатні рухатися по бездоріжжю і перетятій місцевості

Минулого тижня представники компанії Land Rover оголосили про початок нового проекту під назвою “Cortex”, на реалізацію якого буде витрачено близько 5 мільйонів доларів. Метою цього проекту є створення самохідних автомобілів-роботів, здатних самостійно пересуватися по бездоріжжю при будь-яких погодних умовах”. Звичайно, перші варіанти Robo Rover не зможуть найближчим часом самостійно долати водні перешкоди і робити інші трюки екстремального водіння, на це будуть здатні ті роботи-позашляховики, які стануть кінцевим результатом реалізації програм Cortex.
Проблеми у реалізації автоматичного руху в умовах бездоріжжя полягають у тому, що там немає чітких прив’язок, якими в нормальних умовах є автомобільні дороги. Повністю відсутні такі поняття, як смуги руху, обмежувальні лінії і, в деяких випадках, відсутні відмінності між дорогою і тим, що знаходиться поруч з нею. В таких умовах автомобілю-роботу просто нема до чого “прив’язуватися” під час руху, але зараз над вирішенням проблеми прив’язки працює група з 20 фахівців Бірмінгемського університету і компанії Myrtle AI, які розробляють нову спеціалізовану систему штучного інтелекту.
В даний час дослідники зосередили свої зусилля на радарній системі, яка в неповній мірі вже використовується в системах круїз-контролю серійних автомобілів. В серійних автомобілях система обробляє не більше 10 відсотків даних, переданих їй радаром, виділяючи лише ті дані, які стосуються об’єктів, що рухаються в безпосередній близькості. Але майбутньому позашляховику-роботу для орієнтування на місцевості необхідно буде обробляти не менш 90 відсотків отриманих даних, при цьому, радар автомобіля-робота повинен мати ще більшу роздільну здатність. А система керування автомобіля, в свою чергу, повинна встигати переробляти гігабайти даних за секунду.
“В першу чергу в рамках програми Cortex ми будемо розробляти нові алгоритми і розумні методи обробки даних, здатні використовувати настільки багато цих даних, наскільки це взагалі можливо” – розповідає Найджел Кларк, менеджер проекту, – “Основою ядра нової обчислювальної системи, безумовно, стануть принципи глибинного навчання і самонавчання”.
Перший етап проекту Cortex розрахований на 30 місяців, і ніхто не очікує, що позашляховики-роботи встигнуть за цей час намотати мільйони кілометрів у різних умовах. Компанія Land Rover планує використовувати системний підхід і рухатися до поставленої мети хоч і не дуже швидко, проте впевнено.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: