IBM виділила 5 технологічних трендів, які змінять наше життя до 2023 року
21 Березня , 2018
Фахівці НАСА приступили до збирання космічних апаратів місії Mars 2020
21 Березня , 2018

Компанія Nimbus Data випустила найоб’ємніший SSD-диск в світі — на 100 терабайт

Минулого місяця компанія Samsung показала 2,5-дюймовий SSD-накопичувач об’ємом 30 Тб, наймісткіший на той момент у світі. Нині рекорд побитий з появою дітища менш відомої компанії Nimbus Data. Її модель ExaDrive DC100 3,5 дюйма може вмістити до 100 Тб і стане небезпечним конкурентом корейському продукту.

За словами Томаса Ісаковича, генерального директора Nimbus Data, «запихати» все більше даних в малий фізичний обсяг – тупикова гілка розвитку. Samsung довелося паралельно розробити надшвидкісні методи запису і читання, щоб показати, що і з такими величезними об’ємами можна працювати комфортно. У Nimbus Data пішли іншим шляхом, і пропускна здатність їх накопичувача лише 500 Мб/с, що дуже мало в порівнянні з конкурентами.

Зате новий SSD-накопичувач дуже енергоефективний, він споживає на 85 % менше енергії з розрахунку на обслуговування 1 Тб пам’яті, ніж поточні топові моделі. Тобто в масштабах типового дата-центру це мільйони зекономлених на електриці грошей. Плюс значна ємність – такі накопичувачі будуть затребувані скрізь, де потрібно обробляти величезні обсяги даних без зайвих витрат.

Про вартість нових SSD-дисків нічого не сказано, більше того, вони навряд чи надійдуть у вільний продаж. Nimbus Data готує ексклюзивні пропозиції для найбільших гравців в індустрії дата-центрів, і вже від їх реакції залежатиме, наскільки затребуваною стане ця технологія.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: