Франція розробила проект потужної СЕС для будівництва у Чорнобилі
20 Березня , 2018
CUE – робот-баскетболіст від компанії Toyota, який перевершує професійних гравців по точності кидків
20 Березня , 2018

Компанія Saab представила літак дальнього радіолокаційного виявлення GlobalEye

Шведська компанія Saab за замовленням ОАЕ розробляє літак дальнього радіолокаційного виявлення (АВАКС) GlobalEye. 14 березня на аеродромі Лінчепінг відбувся його перший випробувальний політ. Він тривав 1 годину 46 хвилин і, на думку розробників, пройшов дуже вдало і підтвердив всі розрахунки.

Поки якісь подробиці щодо специфікацій GlobalEye відсутні. Відомо, що він створювався на базі канадського пасажирського літака Bombardier Global 6000. Його довжина становить 30, а розмах крил 29 метрів. Він обладнаний двома турбореактивними двигунами Rolls-Royce BR710 A2-20, які забезпечать йому швидкість понад 1000 км/год, висоту польоту до 12300 м і можливість злітати з невеликих аеродромів. Для зльоту йому досить 2000 метрів.

GlobalEye може перебувати в повітрі більше 11 годин, одночасно здійснюючи спостереження за повітряною, морською та наземною обстановкою. Виявлення повітряних цілей здійснює РЛС Saab Erieye ER. Її фазована антенна решітка встановлена під обтічником, винесеним на верхню частину фюзеляжу. За морські цілі «відповідає» станція Seaspray 7500E виробництва італійського холдингу Leonardo. Наземні цілі виявляють бортові оптико-електронні і тепловізійні камери. Обслуговувати GlobalEye буде команда з чотирьох операторів.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: