Фахівці НАСА приступили до збирання космічних апаратів місії Mars 2020
21 Березня , 2018
Космічний телескоп Kepler наближається до моменту остаточного завершення своєї місії
22 Березня , 2018

Китай розробляє концепцію власного винищувача 6-го покоління

Заступник директора по науці і техніці авіаційної промисловості Китаю Ян Вей повідомив, що розробники китайського винищувача 5-го покоління Chengdu J-20 вже замислюються над концепцією винищувача наступного покоління.

На розробку J-20 пішло близько 20 років. Вперше його зображення просочилось у ЗМІ у 2011 році. Крім нього Китай володіє літаком FC-31, який за розмірами нагадує американський F-35.

Якщо користуватися цією часовою шкалою, то винищувач 6-го покоління, можливо, з’явиться до кінця 30-х років. На думку експертів, його обладнають зброєю і технікою нового покоління, зокрема бойовими лазерами, ШІ і іншими перспективними військовими технологіями, які перебувають зараз в розробці.

Як стверджує Ян Вей, у Китаї закінчилась епоха копіювання зарубіжних зразків, і країна вже в змозі створювати свою унікальну сучасну військову техніку. На базі J-20 планується створити ціле сімейство бойових літаків, зокрема, дальніх винищувачів, штурмовиків, а також літаки радіоелектронної боротьби, типу американського F-18G Growler.

Не виключено і те, що може з’явитися бомбардувальник-носій ядерної зброї, здатний літати поки ще на невеликі відстані, при цьому його дальність цілком може бути збільшена шляхом дозаправки в повітрі.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: