Знайдено спосіб створення дешевших та продуктивніших сонячних панелей нового типу
14 Грудня , 2018
Tesla видасть робочим своїх заводів окуляри доповненої реальності
16 Грудня , 2018

Китай успішно вивів на орбіту Місяця новий посадковий модуль і місяцехід

Китайська автоматична міжпланетна станція «Чан’е-4» з посадковим модулем і місяцеходом на борту успішно вийшла на орбіту природного супутника Землі, повідомляє портал Space News. Запущений шістьма днями раніше за допомогою ракети-носія «Чанчжен-3B» апарат дістався до Місяця і зайняв еліптичну орбіту навколо неї. Якщо місія виявиться успішною, китайський посадковий модуль «Чан’е-4» і місяцехід стануть першими рукотворними апаратами, що висадилися на зворотному боці нашого природного супутника.

Пекінський центр управління космічними польотами запустив єдиний основний маневровий двигун апарату, коли той знаходився на висоті 129 кілометрів над поверхнею супутника. Повідомляється, що станція працює в штатному режимі. Зараз китайський ЦУП веде підготовку до перевірки зв’язку між апаратом і супутником-ретранслятором, які перебувають за Місяцем приблизно в 65-85 тисячах кілометрах в точці Лагранжа L2. Його збираються використовувати для комунікації між Землею, посадковим модулем і місяцеходом.

 У рамках фази переходу на місячну орбіту планувалося провести три корекційних маневри. Однак ЦУП провело тільки один маневр 9 грудня. Два інших вирішили не проводити, оскільки вонивбули визнані непотрібними.

Спробу першої в історії м’якої посадки на поверхню зворотної сторони Місяця Китай використає на початку 2019 року (в січні). Офіційні особи, відповідальні за проект, поки не оголошували про те, де саме буде проводитися посадка, однак найбільш імовірним місцем для неї стане величезний кратер Кармана.

Посадковий модуль і місяцехід оснащені камерами, а також різними науковими інструментами, які дозволять провести аналіз місячного грунту на зворотному боці місяця, а також верхнього підшару. Крім того, за допомогою посадкового модуля планується провести експеримент. На його борту знаходиться ізольований контейнер із закритою екосистемою, в якій вчені спробують виростити деяке насіння, а також гусениць шовкопряда. Якщо все піде за планом, зібрані зразки грунту і результати експерименту будуть відправлені назад на Землю десь в кінці 2019 року.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: