Електровантажівка T-pod не має кабіни і може виконувати безпілотні доставки
30 Березня , 2018
SpaceX розпочала створення свого супутникового Інтернету
1 Квітня , 2018

Металева піна виявилася міцнішою армійської броні

Армійська броня служить вірою і правдою, рятуючи життя солдатів вже не один рік. Але військові експерти завжди прагнуть до вдосконалення своїх технологій. Наприклад, нещодавно вчені з університету Північної Кароліни разом зі своїми колегами з Управління прикладних технологій ВПС США розробили композитну піну з нержавіючої сталі. В ході випробувань з’ясувалося, що новий склад має набагато кращі захисні властивості, ніж традиційна броня.

Композитний пінометал – це свого роду суміш з двох металів різного типу. Наприклад, сполука сталі з алюмінієм. Принцип їх виготовлення полягає в пропусканні через розплавлений метал гарячого газу. Потім отриманий таким чином сплав заливають у форму зі сталевими, титановими або пустотілими керамічними кульками. Створений матеріал, крім високої міцності, також має набагато меншу масу в порівнянні з армійською бронею.

Структура композитної металевої піни

В ході досліджень експерти перевіряли листи з металевої піни довжиною 25 сантиметрів і товщиною 9,5 і 16,75 міліметра відповідно. Вони розташовувалися за алюмінієвою пластиною товщиною 2,3 міліметра. По композитній піні стріляли 23-міліметровими фугасно-запальними авіаційними снарядами. Піна товщиною 9,5 і 16,75 міліметра витримала вплив ударної хвилі. Також 9,5-міліметрова пластина при цьому була пробита осколками, а ось більш товста вціліла.

Для порівняння експерти використовували стандартну броню з алюмінієвого сплаву з додаванням магнію, марганцю і хрому, і вона при тих же умовах не змогла затримати осколки, хоча також блокувала ударну хвилю. Вчені стверджують, що завдяки кращим показникам захисту композитну піну можна застосовувати для створення більш міцної і надійної броні.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: