Як виготовляють постійні магніти?
11 Червня , 2018
ШІ для обробки документів вже залучив 13 мільйонів фунтів
12 Червня , 2018

Microsoft розмістила підводний дата-центр біля берегів Шотландії

В рамках Project Natick Microsoft розмістила дата-центр в холодних водах біля берегів Оркнейських островів Шотландії, передає NewAtlas. Це вже другий етап проекту: в ході першої фази у 2015 році на 105 днів в океан біля узбережжя Каліфорнії занурили 3-метровий прототип дата-центру — таким чином була підтверджена здійсненність концепту.

Охолодження, запобігання перегрівання комп’ютерів — це серйозна проблема у випадку з великими дата-центрами (для звичайних комп’ютерів давно існують, наприклад, системи водяного охолодження). Компанії вирішують її, розміщуючи такі центри в місцях з холодним кліматом — наприклад, минулого року стало відомо, що компанія Kolos будує дата-центр за полярним колом.

Microsoft, однак, розробляє інший підхід, в рамках якого планує занурювати дата-центри глибоко в океан, де прокачування холодних вод, як очікується, дозволить достатньою мірою охолоджувати апаратуру. Перша фаза Project Natick, як уже зазначалося, була пройдена — тепер, у рамках другої фази, компанія має намір подивитися, наскільки ідея практична у плані логістики, екології та економічної ефективності. Microsoft співпрацює з французькою компанією Naval Group, яка розробила водонепроникну циліндричну оболонку і адаптувала широко використовувану систему охолодження підводних човнів для роботи з дата-центром.

Дата-центр був розміщений на глибині приблизно 36 метрів, він складає в довжину 12 метрів і містить 12 серверних стійок, які загалом включають 864 сервери. Центр, як наголошується, підключений за допомогою оптико-волоконного кабелю і отримує енергію в основному від прилеглих Оркнейських островів. (До речі, як повідомляється, 100 відсотків енергії, використовуваної регіоном, отримують з відновлюваних джерел — завдяки вітровим турбінам, сонячним панелям, а також більш експериментальним установкам, типу приливних турбін.)

В рамках даної фази фахівці з Microsoft будуть спостерігати за дата-центром протягом наступних 12 місяців, відстежуючи різні показники, зокрема, продуктивність, енергоспоживання, температуру. Зазначається, що центр в принципі може працювати безперервно, не потребуючи додаткового обслуговування, до п’яти років.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: