Toyota відправляє водневе судно у всесвітній шестирічний круїз
8 Липня , 2018
Американські вчені надрукували на 3D-принтері функціонуючий серцевий м’яз
9 Липня , 2018

Мікроробот HAMR навчився пересуватись і під водою

Якщо вам подобаються роботи, прототипами яких є комахи, вам уже відомі такі роботи, як RoboBee, VelociRoACH і HAMR. Нещодавнр останній з перерахованих роботів, крім можливості швидкого пересування по звичайній поверхні, отримав нові можливості пересування по поверхні води. Більше того, у разі необхідності і при отриманні відповідної команди, робот HAMR може зануритися під воду і продовжувати свій рух в “підводному режимі”.
Оригінальний варіант робота HAMR (Harvard Ambulatory MicroRobot) був представлений у 2013 році, його довжина становила 4.4 сантиметри, і за одну секунду він міг долати відстань, що у 8.4 рази перевищує його власну довжину. Корпус робота HAMR був виготовлений шляхом лазерного різання матеріалу, який складається з 23 найтонших шарів, що надає цьому матеріалу високу міцність і гнучкість.
Останній варіант робота HAMR важить 1.65 грама і на кожній з його кінцівок встановлено спеціальний майданчик. Ці майданчики служать для забезпечення можливості робота пересуватися по поверхні води, де він утримується за рахунок сил поверхневого натягу. Рухаючись по воді, робот навіть може нести на собі корисний вантаж, вагою до 1.44 грама. Кінцівки робота здійснюють коливальні рухи зі швидкістю 10 разів за секунду і це, в сукупності з відкидними “стулками” на нижній частині кінцівок, дозволяє роботові розвивати досить велику швидкість.

Але найвражаючою можливістю нового робота HAMR є його можливість пірнути і піти під воду. Це робиться за допомогою електричної напруги, що прикладається до кінцівок робота, за рахунок цього сили поверхневого натягу практично зникають і робот безперешкодно “провалюється” під воду, опускається на дно і продовжує йти, немов по сухій поверхні. Для запобігання витоків струму і виникнення коротких замикань всі струмопровідні частини робота покриті шаром спеціального водовідштовхувального покриття Parylene.
Коли роботу необхідно вибратися з води на сушу, він використовує гострі наконечники своїх кінцівок для того, щоб подолати ті ж самі сили поверхневого натягу. Зазначимо, що самостійно робот HAMR може вибратися з води лише по не дуже крутому схилу. Можливо в майбутньому, дослідники із Гарвардського університету використають технології, що підвищують зчеплення його кінцівок з поверхнею типу тих, які використовують гекони, або стрибкові механізми, які дозволять йому легко вийти або вискочити з води.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: