Літаючий сігвей Ezfly простий в керуванні, проте небезпечний
21 Січня , 2018
Новий бетон затягує тріщини за допомогою особливого грибка
22 Січня , 2018

MilliDelta – швидкий і точний крихітний робот-маніпулятор для мікрохірургії

Завдяки високій швидкості і точності переміщення, маніпулятори типу Delta досить широко використовуються в сучасній промисловості. Однак, у них є один істотний недолік, в силу особливостей конструкції їм для роботи потрібен досить великий простір. А нещодавно дослідники з Гарвардського університету створили мініатюрну версію Delta-маніпулятора, яка отримала назву MilliDelta. Ця назва має на увазі, що розміри цього робота вимірюються міліметрами, але крім цього крихітний робот може рухатись з великою швидкістю і високою точність, що дозволить використовувати його для проведення мікрохірургічних операцій, для складання мініатюрних механізмів і т. п.
У 2011 році група дослідників з інституту Вайса Гарвардського університету розробила технологію виготовлення плоских корпусів і деталей для крихітних роботів і мікроелектромеханічних систем (microelectromechanical systems, MEMS). Саме ця технологія була використана для створення найменшого літаючого робота Robobee, і за допомогою цієї ж самої технології були виготовлені всі вузли і деталі робота MilliDelta.
Робот MilliDelta #2
Робот MilliDelta має досить просту конструкцію, всі його деталі виготовлені із складного багатошарового матеріалу і забезпечені вигнутими суглобами. Крихітний робот, розміри якого складають 15 на 15 і на 20 міліметрів, володіє такою ж високою “спритністю”, як і його великі побратими. Відмінністю є те, що робот MilliDelta може діяти в робочому об’ємі всього в 7 кубічних міліметрах, але при цьому точність його рухів становить близько 5 мікрон. Рухається робот MilliDelta за рахунок п’єзоелектричних приводів, які дозволяють йому працювати зі швидкістю, яка в 15-20 разів перевищує швидкість роботи інших мініатюрних роботів порівнянних розмірів і можливостей.
Незважаючи на маленькі розміри, робот MilliDelta є чимось більшим, ніж цікава іграшка. Будучи забезпеченим відповідними інструментами, цей робот зможе працювати з електронними компонентами, які невидимі неозброєним поглядом, маніпулювати окремими клітинами і виконувати ряд інших робіт, де потрібна висока швидкість і точність рухів. І в якості демонстрації можливостей свого творіння, гарвардські дослідники перетворили його в пристрій-стабілізатор, який призначено для забезпечення стабільності положення досліджуваного зразка і який компенсує навіть найменші коливання та вібрацію.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: