Новий рій мікроботів діє як єдиний організм
23 Грудня , 2018
Видовищне випробування супорта Bugatti, надрукованого на 3D-принтері
23 Грудня , 2018

В MIT навчили ШІ писати різдвяні історії. Але вони вийшли дуже дивними

У світі існує вже чимало алгоритмів, які на основі нейронних мереж можуть генерувати різні твори. Вони поки все ще мало застосовні на практиці, а деякі і зовсім використовуються лише для веселощів. Минулого року Джанель Шейн спільно з New York Times використовувала ШІ для генерації назв костюмів на Геловін. А нещодавно Уїлл Найт з MIT вирішив повторити експеримент, тільки в цьому випадку той же ШІ використовувався для того, щоб створити сюжети різдвяних історій. Вийшло досить неоднозначно.

Для роботи було вирішено вибрати 360 різдвяних фільмів, описи сюжетів яких були взяті на Вікіпедії. Алгоритм, використаний у роботі, був той же, що і при генерації назв геловінських костюмів — textgenrnn.

«Textgenrnn має два режими: ви можете використовувати літери для генерації слів в стилі інших слів, або ж використовувати слова для генерації речень в стилі інших речень.» — пояснив принцип роботи ШІ Уїлл Найт

Нейромережа має масу настройок, але дослідник зосередився на трьох з них — «кількість шарів», «кількість епох» і «температура». Це умовні назви вони відображають зовсім не те, що ви думаєте, читаючи їх.

«Шари належать до складності нейронної мережі: чим більше шарів вона має, тим складніші дані, які вона може обробляти. Кількість епох — це кількість разів, що є у нейромережі для перегляду вихідних даних для навчання, після чого вона може видавати результати. Ну і температура: чим вона нижча, тим більше мережа буде вибирати загальні слова в наборі даних у порівнянні з тими, які використовуються рідше.»

У підсумку всі результати виглядали вкрай дивно. Ось один з синопсисів. Переклад дуже приблизний, адже нейромережа написала часом неузгоджені одне з одним слова і не дотримувалася орфографії та пунктуації.

«Мері повинна знайти друзів з магії і зупинити Нейтана від початку Різдва. Серйозні курортні ельфи подбали про те, щоб з тенісним різдвяним відкриттям отримати померлу Каліфорнію, де бабак чекає того, як мудрий двірник травмував Різдво. Героям потрібно вижити в цьому шоу не дивлячись ні на що.»

Звучить як марення і навіть зовсім не весело, на відміну від торішнього експерименту, коли ШІ пропонував вельми оригінальні назви костюмів на Геловін на кшталт «сексуальної людини з Minecraft». Так подумав і дослідник, почавши розбиратися, в чому ж проблема.

«Однією з проблем було те, що нейромережі дали занадто мало даних для навчання. Лише 360 творів. Зазвичай для навчання нейромережі потрібно в кілька разів більше інформації. Іншою проблемою було те, що textgenrnn виявився не такий спритний у формуванні речень, у порівнянні з альтернативами. Але головна причина полягає в обмеженнях генерації пропозицій. Навіть якщо б я використовував більше даних і вони були б кращої якості, завдання досягти узгодженості опису практично нездійсненне.»

Хоча певних адекватних і навіть смішних результатів досягти все-таки вдалося. Деякі синопсиси вийшли цілком кумедними.

Синопсиси

  • Сім’я різдвяного терориста переїжджає в нове місто і планує святкувати Різдво.
  • Принцеса-огр хоче скасувати Різдво
  • Ангел Санта Клауса працює на заводі

Деякі назви неіснуючих фільмів вийшли досить гарні і до них навіть намалювали постери.


«Бійцівське Різдво»


«Різдвяна Миля»


«Воно Санта»

Хотіли б подивитися якусь з перерахованих картин?

Також, пропонуємо вам послухати різдвяну творчість ШІ зі Швеції від Made By AI

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: