Створено дослідний зразок супершвидкісної камери, здатної фіксувати зіткнення гамма-променів
10 Травня , 2018
RoboBUS – лабораторія робототехніки, електроніки та програмування на колесах
11 Травня , 2018

Мультитач-наклейки перетворять тіло людини в пульт дистанційного керування

У 2015 році вчені з Саарландського університету представили свою розробку iSkin – невеликі наклейки на шкіру, які реагували на дотик і надсилали сигнал смартфону. Сьогодні ця технологія доросла до створення повноцінних сенсорних интефейсов, яку назвали Multi-Touch Skin. Вона дозволить передавати команди через довільну ділянку шкіри людини.

Для активації Multi-Touch Skin потрібно надрукувати наклейку, яка складається з решітки тонких електродів, поміщених між шарами ПЕТ. Дроти, підключені до джерела енергії і контролера, а той передає сигнал для обробки на мікрокомп’ютер Raspberry Pi Zero. Друк наклейки займає приблизно хвилину, вони можуть бути довільної форми та клеяться на передпліччя, плече, за вухом або на грудях, за бажанням користувача.

Multi-Touch Skin

При торканні наклейки відбувається контакт пальця з електродом, що змінює електричну ємність в конкретній точці – це і є сигнал для обробки, за аналогією з екраном смартфона. Складність і різноманітність жестів керування обмежені лише площею наклейки і алгоритмами системи. Наприклад, ковзний жест за вухом налаштовує гучність музики, а біля очей – яскравість системи освітлення.

На сьогодні розробники Multi-Touch Skin створили чотири оптимальних формати етикетки. На шию, збоку, зі спини, для керування гарнітурою і аналогічною носимою електронікою. Браслет на зап’ясті, для прив’язки до зовнішнього пристрою – розумному пилососа, робота і т. д. Наклейка на тильну сторону долоні отримає зв’язок з мессенджерами в смартфоні, для прийому та передачі викликів. І наклейка на передпліччі, для швидкого розблокування або відключення смартфона.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: