Boeing модернізує гелікоптери Apache
4 Червня , 2018
Твердий диск комп’ютера можна зруйнувати акустичною атакою зі звичайних динаміків
4 Червня , 2018

На ХДАВП продовжуються випробування нової авіатехніки

На аеродромі Харківського авіапідприємства відбувся черговий етап випробування безпілотних літаючих апаратів.

Літаки створені за нетрадиційною схемою «качка», при якій горизонтальне оперення розташоване попереду основного крила. Важливі переваги «качки» – менше навантаження на одиницю площі крила. Літальні апарати, створені за такою схемою, легші, швидші і економніші у експлуатації. А що найважливіше – на таку авіатехніку є попит на ринку, заявляють в адміністрації авіапідприємства.

«Маленький літак зроблений у повному масштабному співвідношенні. Він побудований дуже швидко – протягом місяця молодим інженером-авіамоделістом клубу «Горизонт» Іваном Євсєєвим. І вже з першого запуску він легко полетів», – розповідає Юрій Іванько, головний спеціаліст з композиційних матеріалів, майстер спорту з авіамоделювання.

Зменшена авіамодель потрібна, щоб попередньо виконати випробування на менш затратному по часу і матеріалам варіанті і перевірити характеристики майбутнього повноцінного літака.

«Каченя», як його назвали розробники, прекрасно себе зарекомендувало уже з перших випробувальних запусків.
«Каченятком» ми задоволені, демонстраційний політ показав, що воно прекрасно тримається у повітрі і є сенс продовжувати нашу роботу», – говорить Юрій Федорович.

Щодо іншої безпілотної моделі літака, то її не ризикнули підняти у повітря через недосконалу злітну смугу.

«Ми зіткнулися з такою проблемою, що наша злітна смуга, призначена для великих літаків, не дуже добре підходить до коліс маленької авіамоделі. Тому нам прийдеться конструктивно доопрацьовувати її носову стійку», – вважає Юрій Іванько.

Розробники планують удосконалити цей безпілотний літальний апарат і продовжити його випробування.

В команду розробників нової моделі літака під керівництвом Юрія Іванько входять: провідний інженер та майстер спорту з авіамоделювання Олександр Іванько, інженер-авіамоделіст Іван Євсєєв, слюсар вищого розряду та майстер спорту з авіамоделювання Анатолій Москалець, конструктор Олексій Личаков.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: