Українсько-шотландська ракета-“автофаг” буде пожирати сама себе
27 Травня , 2018
Південна Корея замінить солдатів на роботів
28 Травня , 2018

Надчутливі волокна можуть стати нервами роботів

Звичайно, деякі роботи бігають швидше людей і можуть довше триматися під водою, не потребуючи повітря. Але у них немає наших органів чуття і відчувати вони не вміють. Принаймні, не вміли до цього моменту. Інженери з EPFL в Швейцарії нещодавно опублікували роботу в Advance Materials, в якій розповіли про нові ультратонкі і гнучкі дроти, оснащені електродами. Вони можуть лягти в основу нервової системи майбутнього у роботів.

Вбудовані провідники означають, що пластик зможе надсилати електронні сигнали у відповідь на дотик. Це частково нагадує людський нерв — і команда це прекрасно розуміє, тому всі десять інженерів під керівництвом Фаб’єна Соріна вважають свій пристрій ідеальним кандидатом на роботизовані нерви.

Сам «нерв» по своїй суті представляє тонкий оптоволоконний кабель, повний електродів. Щоб його створити, потрібно взяти щільний пластмасовий блок, розігріти його та витягнути з нього крихітні гнучкі дроти. Більшість технік витягування типу цієї покладаються на пластик, який затвердіває, тому вчені взяли інший матеріал, який зберігає еластичність. Перед витягуванням інженери розмістили електроди саме там, де вони були потрібні. По мірі видовження пластику, волокна обволікали провідники.

Кінцевий продукт був схожий на тонку гумку для еластичного браслета. Тонкий, майже прозорий і неймовірно еластичний роботизований нерв. Завдяки гнучкості і м’якості, він зможе працювати в згинах суглобів роботів. Інженери також можуть створювати одночасно кілька шарів електродів, тому різний тиск буде викликати різні реакції, пояснює Сорін.

Здебільшого спроби зробити роботів, здатних відчувати, були дуже громіздкі або покладалися на великі резервуари з рідиною. Дроти EPFL вирішують це питання простіше і витонченіше. Крім того, якщо роботи колись і наблизяться до тактильності своїх колег з м’яса і крові, їм знадобиться більше, ніж просто чутливі пальці.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 66 bytes written, possibly out of free disk space in /home/proftool/uaengineer.com.ua/www/wp-content/plugins/ewww-image-optimizer/common.php on line 8753