Новий бетон затягує тріщини за допомогою особливого грибка
22 Січня , 2018
Норвегія робить ставку на електролітаки
22 Січня , 2018

Найбільша в світі смог-вежа допоможе вирішити проблему забруднених мегаполісів Китаю

 

Високий рівень забруднення повітря – одна з найсерйозніших проблем сучасного Китаю. На думку вчених, вона безпосередньо впливає на зростання таких небезпечних захворювань, як деменція, хвороба Альцгеймера і є причиною багатьох передчасних смертей.

Сьогодні в Китаї реалізується кілька проектів по усуненню забруднення повітря. Так в минулому році були закриті 40 % підприємств, шкідливі викиди яких перевищували встановлені норми. Також було оголошено про плани щодо заборони використання неелектричних автомобілів. У жовтні 2016 року голландський художник Даан Роосегаарде запропонував проект 7-метрової вежі, призначеної для очищення повітря в Пекіні. Вежа всмоктує забруднене повітря, очищає його, після чого «видихає» назад.

Через рік в провінції Шеньсі в Центральному Китаї була побудована вже 100-метрова вежа, яка довела свою ефективність у боротьбі зі смогом. В ході тестування, проведеного вченими Інституту земної кори Академії наук Китаю, вежа покращила якість повітря на території 10 кв. кілометрів в околицях міста Сіань, поставляючи 10 млн. кубометрів чистого повітря на день. Спостерігаючі експерти відзначають 15-відсоткове змершення забруднення повітря в цьому районі.

Однак вежею в Шеньсі Китай не планує обмежуватись. Вчені сподіваються в недалекому майбутньому побудувати ще більшу 500-метрову версію. Вона зможе покращити повітря на площі 30 кв. км, що відповідає розміру невеликого міста.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: