Робот-павук від компанії Festo
29 Березня , 2018
Електровантажівка T-pod не має кабіни і може виконувати безпілотні доставки
30 Березня , 2018

Найбільший 3D-принтер у світі Stargate для друку ракет

 

Компанія Relativity Space відзвітувала про залученні $35 млн. коштів інвесторів, які зовсім скоро будуть витрачені на створення другого комплексу «Stargate». На сьогодні його називають найбільшим 3D-принтером в світі, хоча за фактом це міні-завод на базі роботизованих систем. Він спеціально спроектований, щоб одного разу надрукувати повноцінну космічну ракету – майже цілком.

Relativity Space працює з 2015 року і ставить своєю метою створення альтернативного класу ракет-носіїв для виведення корисного навантаження в ближній космос. Вони будуть не збиратися з деталей, а друкуватися відразу великими фрагментами на комплексі Stargate. Наявність другого 3D-принтера дозволить компанії почати навчання персоналу паралельно з проведенням експериментів. І вже до кінця поточного року показати реальний результат.

Надрукована ракета набагато дешевша всіх інших вже за рахунок того, що в ній лише 1000 вузлів замість 100000, як у випадку типових платформ. Правда і потужність носія символічна, він зможе вивести на навколоземну орбіту лише 1250 кг вантажу. Тобто, мова йде про одноразовий, простий запуск вартістю менше $10 млн., доступний кожному замовнику – в цій ніші у стартапа просто немає конкурентів.

Досвід Relativity Space настільки цікавий людству, що NASA вже виділило компанії в оренду на 20 років випробувальний майданчик Stennis Space Center в Міссісіпі. Очікується, що до кінця 2018-го випробують перший надрукований двигун моделі «Aeon», після чого дев’ять таких двигунів в 2020-му доставлять в космос дослідну ракету «Terran». І якщо все пройде гладко, комерційні польоти надрукованих ракет почнуться в 2021 році.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 66 bytes written, possibly out of free disk space in /home/proftool/uaengineer.com.ua/www/wp-content/plugins/ewww-image-optimizer/common.php on line 8753