Вчені розробляють радіочіпи здатні працювати в “пекельних” умовах
18 Травня , 2018
Електронний контейнер, який неможливо зламати
18 Травня , 2018

Найпримітивніші роботи в зграях здатні на досить складну поведінку

 

Безліч комах володіють своєрідним колективним розумом. Так, кожна окрема робоча мураха виконує кілька простих функцій (наприклад, відстеження феромонних стежок і збір їжі), але в результаті, мурашина колонія здатна будувати просторі мурашники і розумно реагувати на зовнішні загрози.

Група французьких дослідників з Університету Бордо створила свою просту версію колективного розуму в середовищі крихітних роботів-комах, здатних не тільки рухатись вперед, але і діяти в складі групи, маневруючи для подолання перешкод.

Роботи, про які йде мова, — лише близько 2,5 см в довжину. Окремо вони можуть тільки одне — пересуватися суто вперед зі швидкістю 30 см на секунду. Однак, коли вчені зібрали кілька десятків роботів, з ними сталося дещо цікаве.

Дослідники помістили декількох з них всередину легкого рухомого кільця, і хоча роботи не могли вийти за його межі, вони могли його переміщати. Вчені очікували, що кільце буде хаотично пересуватися завдяки випадковим рухам роботів. Але виявилося, що вони стали координувати переміщення кільця в певному напрямку.

Таким чином, ученим вдалося знайти метод організації роботів, що дозволяє їм, подібно деяким комахам, діяти в складі спільноти. В подальшому це допоможе створювати нові типи пристроїв, наприклад, наноботів для боротьби з недугами всередині нашого організму.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: