Компанія NVidia представляє систему, що дозволяє роботам вчитися, спостерігаючи за діями людей
25 Травня , 2018
Українсько-шотландська ракета-“автофаг” буде пожирати сама себе
27 Травня , 2018

Наноалмази стали основою “сухого” мастила, що забезпечує вкрай низький коефіцієнт тертя

Група вчених з Національної лабораторії Аргонна об’єднала крихітні наноалмази з частинками умовно двовимірного матеріалу, дисульфіду молібдену і отримала новий вид сухого мастила, що забезпечує низьке значення коефіцієнту тертя. Молібденіт під впливом тиску розщеплюється на молібден і сірку, яка вступає в реакцію з наноалмазами, в результаті чого виходять алмазні частинки, що нагадують цибулину , покриті декількома шарами графіту, які і є основним компонентом сухого мастила.
Як показали результати досліджень, нове “наноалмазне” мастило має в 10 разів більшу “мастильність”, ніж інші види спеціальних покриттів, включаючи фторополімери. “Крихітні алмазно-вуглецеві кульки можуть витримувати дуже високий тиск, який виникає в місці контакту деталей, що труться. Їх сферична будова дозволяє поверхні дуже легко ковзати, створюючи надмастильність” – розповідає Алі Ердемір (Ali Erdemir), провідний дослідник.
Новий вид мастила може використовуватися практично скрізь, починаючи від змащування дверних ручок, велосипедних ланцюгів і закінчуючи великоваговим промисловим обладнанням. Високі характеристики наноалмазного мастила дозволять, в деяких випадках, навіть створювати такі вузли і механізми, які просто не будуть працювати за умови використання мастила будь-якого іншого типу.

“Деталі, які будуть оброблені алмазним мастилом, зможуть працювати набагато довше. Крім цього, не доведеться більше турбуватися про просочене мастилом дрантя, яке залишається після обслуговування різних машин” – розповідає Джон Харві (John Harvey), керівник даного напрямку, – “Тепер, в деяких випадках, в механізмах можна буде використовувати деталі, виготовлені дешевим методом штампування, вони, за рахунок нового мастила, будуть працювати не гірше деталей, виготовлених за допомогою інших дорожчих і якісніших методів металообробки”.

В даний час В портфелі лабораторії Аргонна вже є кілька патентів на нові технології супермастила. І незабаром ці технології стануть доступні для ліцензування і масового виробництва.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: