Армія США проводить випробування 10 нових пістолетів-кулеметів
14 Червня , 2018
Японці створили пальці для роботів, що приводяться в дію штучними м’язами, вирощеними в лабораторії
14 Червня , 2018

Нанопровідники атомарної товщини – новий спосіб високоефективного перетворення тепла в електрику

Тепло, що виділяється при роботі різних механізмів і електронних пристроїв можна перетворювати в електрику за допомогою нанопровідників, які мають атомарну товщину. Висока ефективність такого перетворення, згідно з результатами досліджень, проведених вченими з університету Воріка, Кембриджа і Бірмінгема, перевищує ефективність будь-яких інших подібних технологій. І це робить нову технологію досить життєздатним методом отримання додаткової електричної енергії.
Зазвичай вторинне тепло перетворюється в електрику за допомогою спеціальних піроелектричних матеріалів. Однак, пристрої на основі цих матеріалів мають не дуже високу ефективність. “На відміну від звичайних об’ємних піроелектричних матеріалів окремі нанопровідники проводять через себе менше тепла і більше електрики” – розповідає доктор Андрій Василенко (Dr Andrij Vasylenko), – “Такі унікальні властивості нанопровідників зумовлюють вкрай високу ефективність перетворення”.
Нанопровідники, які перетворюють тепло в електрику, вирощуються шляхом особливої кристалізації телуриду олова всередині дуже тонких вуглецевих нанотрубок. Ці нанотрубки виступають в ролі шаблонів, не даючи кристалу матеріалу збільшуватися в товщину під час вирощування.
Під час проведення теоретичної частини даних досліджень вчені виявили, що між розмірами нанотрубки-шаблону і ефективністю термоелектричного перетворення одного нанопровідника існує досить крута пряма залежність. І все це було підтверджено пізніше експериментальним шляхом за допомогою нанотрубок різного діаметру і вирощених всередині них нанопровідників з телуриду олова.
“Все це відкриває можливості до виготовлення мініатюрних термоелектричних генераторів наступного покоління, що володіють високою ефективністю” – розповідає доктор Василенко, – “Крім цього, за допомогою такого ж підходу, ми зможемо знайти і інші варіанти термоелектричних матеріалів, які не містять токсичних і складаються з досить поширених хімічних елементів, що зустрічаються в природі у великих кількостях”.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: