Apple повідомила, що повністю перейшла на відновлювану енергію
11 Квітня , 2018
Шотландський винахідник зібрав величезний реактивний вогнемет з підручних речей
12 Квітня , 2018

NASA приступило до збирання нового марсохода Mars 2020

Інженери аерокосмічного агентства NASA приступили до збирання нового марсохода, який відправиться на Червону планету в липні 2020 року за допомогою ракети-носія «Атлас-5». Збирання нового марсохода буде проходити в Лабораторії реактивного руху (JPL) в Пасадені. Орієнтовно процес складання нової автономної марсіанської наукової лабораторії займе півтора роки.

«Деталі та обладнання для марсохода надходять не лише з різних міст США, але і всього світу», — прокоментував керівник робіт по збиранню і випробуванню планетохода в JPL Девід Грюел порталу Space.com.

Джерело зазначає, що, зокрема, кілька наукових приладів виготовлено у Франції, Норвегії та Іспанії.

Одна з основних задач, яка буде ставитися перед новим марсоходом Mars 2020 (назва, найімовірніше, робоча, і більш відповідну назву марсохід отримає, швидше за все, після того, як буде завершене його складання), буде полягати в пошуку ознак життя на нашому планетарному сусіді.

Як відзначають фахівці з NASA, «апарат буде досліджувати геологічну будову Марса, склад атмосфери, зробить оцінку природних ресурсів і тих загроз, з якими можуть зіткнутися люди під час майбутніх експедицій на цю планету».

Один з наукових приладів нового марсохода буде призначатися для отримання кисню з атмосфери Марса, що складається переважно з вуглекислого газу. Крім того, автономна марсіанська лабораторія буде проводити забір ґрунту і каменів, які в подальшій перспективі при освоєнні планети будуть відправлені на Землю для подальшого аналізу.

Новий марсохід матиме розміри невеликого автомобіля. Його довжина складе близько 3 метрів (без урахування механічної руки-маніпулятора), ширина – 2,7 метра, а висота – 2,2 метра. При цьому його вага буде становити близько 1050 кілограмів, що приблизно на 150 кілограмів більше, ніж важить «Кьюріосіті», який провів на Марсі вже більше 2000 земних днів. До речі, при розробці Mars 2020 було вирішено запозичити багато вузлів і деталей у останнього.

Остаточний вибір місця посадки нового марсохода NASA ще не зробило, проте в переліку найбільш вірогідних значаться кратер Джезеро, кратер Гусєва і північно-східна частина низького щитового вулкану Syrtis Major.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: