Mozilla презентував браузер для віртуальної реальності
5 Квітня , 2018
Учені CERN вивчили випадки розпаду рідкісної частки, що вказують на наявність “нової фізики”
5 Квітня , 2018

NASA розробляє робо-бджіл для дослідження Марса

Космічне агентство NASA відібрало 25 проектів для нової програми Innovative Advanced Concepts, яка буде реалізована протягом наступного десятиліття. Мова йде про ідеї і принципові технології, на яких стане базуватися розвиток майбутніх глобальних ідей. Одним з таких проектів стала концепція роботів-джмелів для роботи в непростій марсіанській атмосфері.

Повітря на червоній планеті де-факто немає, щільність атмосфери там в 100 разів менша, ніж на Землі – крилам літальних апаратів немає на що спиратися, кермо поворотів і гвинти тут безсилі. Потрібна інша технологія польоту, і натхнення вирішено було черпати зі спостережень за джмелями. Тими самими, які «літали всупереч законам аеродинаміки», поки людство не просунулося в науці далі і не змінило свій погляд. Ці машини вже назвали марсобджолами (Marsbees).

Марс

Такий робот тримається в повітрі за рахунок того, що неймовірно швидко махає крихітними крильцями. Спостерігати цей процес можна на прикладі прототипу «Micro-Air Vehicle», розробленого японськими інженерами. Механізм розміром з пташку колібрі вже дійсно літає, але його ще чекають тисячі годин випробувань у вакуумній камері, з моделюванням низького тиску і сили тяжіння на Марсі.

Розробка і налагодження крихітних компонентів марсобджіл, динаміки їх польоту, технологій групового застосування і т. д. розтягнеться на роки. У NASA не поспішають і хочуть спочатку побачити готову до масштабної реалізації технологію, а вже тільки потім вирішувати, що краще. Наприклад, обладнати марсіанський ровер модулем з роєм марсобджіл або забезпечити його одним великим планером для вивчення околиць з повітря? Але який би не був вибір, це наближає нас до реального освоєння заповітного Марсу.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: