IKEA шукає українських виробників для співпраці
8 Червня , 2018
В реакторі Tokamak була створена плазма, температурою 15 мільйонів ℃
9 Червня , 2018

NASA створило інтерактивну мапу зміни Землі за останні 20 років

Два десятки років – нікчемний термін за мірками життя планети, однак скільки ураганів, повеней і пожеж сталося за цей час? Скільки було реалізовано рукотворних проектів, результат яких видно з космосу? Відповідь може дати нова версія інструменту Worldview від NASA, де відображені зміни на поверхні Землі з 1999 року.

Карта створена на базі спостережень супутника Terra, до якого в 2002-му приєднався побратим Aqua. Просунуті користувачі могли бачити щоденні дані з Terra ще з 2012 року, але тепер воєдино зібрані дані за 20 років – найбільший, глобальний щоденник спостережень за поверхнею Землі в історії людства. Цікава іграшка для користувачів і вкрай корисний дослідницький інструмент для вчених.

Санть’яго Гассо, науковий співробітник NASD, приводить таке порівняння. Якщо ви в минулому столітті хотіли поглянути, наприклад, на хмари біля узбережжя Каліфорнії, то потрібно було спочатку підняти метеорологічний довідник, щоб дізнатися найкращий час для спостережень. Потім залишити заявку, щоб під час прольоту супутника в цьому районі вам виділили «віконце» для зйомки. Потім ви отримували на руки фізичний носій, дані з якого потрібно дешифрувати і роздрукувати.

Тепер побачити ті ж хмари можна в кілька кліків мишки. І відразу ж порівняти їх з іншими зображеннями, зіставити з даними про температуру повітря і води, тиску і швидкості вітру. Побачити погодні та масштабні антропогенні явища, накласти різні шари і оглянути ситуацію цілком. Безцінна скарбниця знань про недавнє минуле нашої планети доступна тут.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: