В Канаді розпочато створення квантового радара, від якого не врятують ніякі стелс-технології
27 Квітня , 2018
Розроблений прозорий і безшумний роботизований вугор
28 Квітня , 2018

Нейромережа NVIDIA може повернути відсутні деталі на фото

Для відновлення старих або зіпсованих фотографій часто витрачається багато часу та зусиль, а кожен втрачений фрагмент відновлюється вручну чи не попіксельно. Але вже не перший рік ведуться розробки автоматизованої системи, призначеної для даних цілей. І нещодавно команда інженерів NVIDIA представила нейромережу, здатну як домалювати втрачену деталь, так і прибрати зайве на зразок водяних знаків. Більше того, технологія компанії NVIDIA на даний момент не має аналогів у світі.

Алгоритм був розроблений і представлений інженером Гуйлінь Лю. У нейромережі NVIDIA зараз є конкурент в особі Adobe, яка працює над подібною технологією. Однак функціонує технологія інакше. Творці Photoshop використовують ШІ, який під час обробки зображення «запозичує» контекстне відображення у сусідніх пікселів, а потім добудовує картину відповідно з цим. Такий підхід зручний не завжди, адже відсутній фрагмент може містити кілька кольорів. Скажімо, по краях він буде червоним, а в центрі – синім. Система бачить лише край об’єкта і на підставі цього «заливає» все червоним.

Алгоритм від NVIDIA працює по-іншому. Він аналізує контекст не окремої ділянки, а всієї картини в цілому, визначаючи закономірності й взаємозв’язок між об’єктами. Розпізнаючи об’єкт, нейромережа «припускає», що могло перебувати у відсутніх місцях, після чого «домальовує» все так, щоб результат максимально вписався не лише в колірну гамму, але і в контекст оригінальної картини. На прикладі з синім і червоним предметом алгоритм «подивиться» на всю картину і, якщо побачить схожі фрагменти, постарається «домалювати» відсутню ділянку так, щоб вона була максимально схожа на оригінал.

Коли технологія буде готова, її використання дозволить відновлювати фотографії за пару хвилин. Але вже зараз, як ви можете переконатися на відео нижче, ШІ непогано справляється, «домальовуючи» очі на портреті людини.

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: