NVIDIA представила новий чіп штучного інтелекту для роботів
18 Грудня , 2018
Надрукована на 3D-принтері голова дозволяє зламувати сучасні смартфони
19 Грудня , 2018

Невідомий хакер зумів встановити Linux на бортовий комп’ютер Tesla Model 3

Кіберпанківська реальність, передбачена письменниками-фантастами, стає все ближче. Користувач порталу Reddit з ніком «trsohmers» опублікував опис злому електромобіля Tesla. Хакер діяв заради спортивного інтересу і обмежився лише бортовою розважально-інтелектуальною системою.

В основі була ідея – а що, якщо додати електромобілю більше пам’яті і пару нових модулів? З цією метою «trsohmers» спочатку отримав root-права системи, а потім встановив на «залізо» Tesla Model 3 дистрибутив Linux Ubuntu, паралельно з діючою операційною системою електромобіля. Таким чином бортовий комп’ютер не втратив своєї функціональності, зате хакер отримав доступ до багатьох систем і опцій машини.

Trsohmers впровадив SSH і через інтерфейс CLI звернувся безпосередньо до Ubuntu, використовуючи звичайний командний рядок. Йому вдалося без проблем завантажити робочий стіл Xfce, підключитися до Інтернету, відкрити YouTube і подивитися потокове відео. За допомогою команди htop хакер показав глядачам свого оглядового ролика процеси, запущені в системі. Командою cpuinfo вивів список обладнання, яке в ній змонтовано.

Trsohmers не виключає, що після такого злому міг би реалізувати і якісь більш одіозні сценарії, але не хоче цього робити. Він і так не впевнений, що в Tesla проігнорують подію і не захочуть подати на нього в суд. Злом є злом, нехай і без корисливих цілей.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: