Південна Корея замінить солдатів на роботів
28 Травня , 2018
Lockheed Martin розробляє екзоскелет для американських військових
31 Травня , 2018

Незвичайний літак з прямоточним двигуном: Leduc 0.10

Ця дивовижна машина була однією з перших у світі, що приводяться в рух прямоточним повітряно-реактивним двигуном. По суті, це двигун, що застосовується лише в ракетах — на низьких швидкостях він технічно не може працювати, тому що необхідний тиск створюється гальмуванням набігаючого потоку повітря.

Додуматись поставити такий двигун на літак могли тільки божевільні і прекрасні французи. У 1938 році авіаконструктор Рене Ледюк розробив літак, обладнаний тільки прямоточним повітряно-реактивним двигуном і більше нічим. Це найпростіший ПРД прямої реакції, але застосування його в літаку з пасажирами вкрай проблематичне. Тому що, по суті, весь корпус літака повинен служити силовим агрегатом. Для безпілотника — нормально, але для пілотованого апарату — нонсенс.

Breguet цю штуку побудували, дотримуючись найвищого рівня секретності. 21 жовтня 1947 року вона навіть полетіла (втім, до того було кілька польотів в режимі планера). Оскільки такий двигун не може працювати на нульовій швидкості, стартував Leduc 0.10 з літака-носія, лайнера SNCASE SE.161 Languedoc.

Фото

Машина виявилася швидкою (0,85 М), добре керованою, а скоропідйомність дасть фору будь-яким літакам-сучасникам. Згодом був побудований ще один екземпляр 0.10, вдосконалена версія 0.11, а також наступні моделі компонування Ледюка — 0.21 і надзвуковий 0.22.

Фото

 

Але будемо відвертими— літаки подібної компоновки майбутнього не мали. Занадто вони були, м’яко сказати, революційні. І це не кажучи про те, що вони не могли самостійно злітати з землі. Загалом, програму закрили.Фото

Один з трьох примірників 0.10/0.11 зберігся і експонується в Паризькому музеї авіації і космонавтики.

Основні характеристики Leduc 0.10: Екіпаж: 2 пілота Довжина: 10,25 м Розмах крила: 10,52 м Максимальна злітна маса: 2800 кг Двигун: прямоточний ПРД Leduc Ramjet Максимальна швидкість: 800 км/год.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: