Китай планує покрити штучним дощем територію площею в три Іспанії
29 Квітня , 2018
Renault, BMW і Hyundai створять мережу швидких зарядок для електрокарів в Україні
1 Травня , 2018

Німецькі вчені створили «електронний ніс», який можна буде вбудувати в будь-який смартфон

За розробку відповідає група вчених з Технологічного інституту Карлсруе на чолі з фізиком Мартіном Зоммером. На даний момент датчик може сповіщати про запах диму, газу або займання, але експерти хочуть зробити прилад як можна більш масовим і таким, що підходить для повсякденного використання». Тому в майбутньому «електронний ніс» планують навчити визначати, наприклад, свіжість продуктів харчування. Причому, незважаючи на свої розміри, ніс діє досить точно і набагато чутливіший людського.

Органи нюху людини використовують для розпізнавання запахів кілька мільйонів нюхових клітин, а також безліч нейронів у нюховому центрі головного мозку. Повторити таке в електронному пристрої — не найпростіше завдання. Для його реалізації німецькі вчені використовували особливі нановолокна, які реагують на складні газові суміші. Вони формують різні сигнали в залежності від запаху. Ці сигнали аналізує чіп на основі діоксиду олова. Для початку систему потрібно «навчити» певних запахів. Після цього вона вже буде виявляти їх автоматично. На даний момент в пристрої залишилося, за запевненням вчених, лише одне слабке місце:

«Справа в тому, що всі предмети не завжди пахнуть однаково. Наприклад, квіти у сонячну погоду пахнуть інакше, ніж в дощ або після нього. Тому на даний момент нам потрібно вирішити, як подолати це обмеження».

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: