Технологія передачі квантової інформації за допомогою звуку
17 Червня , 2018
Запрограмовані нанороботи з ДНК-орігамі успішно боряться з раковими пухлинами
18 Червня , 2018

Нова форма речовини може бути за межами періодичної таблиці

В даний час найважчим елементом періодичної таблиці є оганесон з атомною масою 294. Він отримав офіційну назву в 2016 році. Як і кожен елемент періодичної таблиці, оганесон всю свою масу отримує від протонів і нейтронів, які самі складаються з трьох кварків кожен. Важлива деталь всієї відомої баріонної матерії в тому, що її кварки так міцно тримаються між собою, що їх не можна розділити. Частинки, створені пов’язаними кварками (типу протона і нейтрона), називаються адронами, відповідно і баріонна матерія, утворена ними, називається адронною.

Але оганесон може бути останнім у своєму роді. У новій роботі вчені прогнозують, що елементи з масою понад 300 можуть складатися з вільно текучих «верхніх» і «нижніх» кварків — таких же, з яких складаються протони і нейтрони, тільки не пов’язаних в три. Новий тип матерії, «речовини з верхніх і нижніх кварків», або udQM, буде стабільним для надзвичайно важких елементів, які можуть існувати за межами нинішньої періодичної таблиці. Якщо виготовити її на Землі, кваркова матерія може стати новим джерелом енергії.

Можливість того, що важка баріонна матерія має udQM в якості основного стану, а не адрони, була описана в роботі Боба Холдома, Цзина Рена і Чена Чжана в Physical Review Letters.

Ідея про те, що якась кваркова речовина може лягти в основу баріонної матерії, не нова. У знаменитій статті 1984 року фізик Едвард Віттен припустив, що дивна кварковая матерія (SQM) може зіграти цю роль. Однак SQM складається з сум верхніх, нижніх і дивних кварків. Одним з нових результатів останнього дослідження стало те, що кваркова матерія без дивних кварків, або udQM, має більш низьку об’ємну енергію на баріон, ніж SQM або адронна матерія, що робить її енергетично кращою.

«Фізики шукали SQM десятиліттями. За нашими відомостями, багато пошуків могли проводитися не в тих місцях», заявили вчені. Якщо udQM вдасться знайти і зробити, вона може стати новим джерелом енергії.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: