Єдиний у світі пором з роторним вітрилом почав курсувати Балтійським морем
17 Квітня , 2018
Створені надтонкі сонячні батареї, які можна кріпити на одяг
19 Квітня , 2018

Нова наноплівка перетворює тепло працюючих пристроїв в електрику

Витоки тепла від працюючої електроніки є серйозною проблемою. Вчені Каліфорнійського університету в Берклі розробили плівку, яка після нанесення на працюючі пристрої і механізми буде захоплювати і утилізувати відпрацьоване тепло.

Багато нині діючих системи такого типу працюють за термоелектричних принципом, виробляючи електрику за рахунок різниці температур між двома сторонами матеріалу. Це добре, коли мова йде про пристрої типу JikoPower, що акумулюють тепло від розігрітого кухонного приладдя і перетворюють його в електрику для зарядки мобільних телефонів. Однак JikoPower не ефективний при менших різницях температур.

Команда з Берклі прагне створити пристрій, що використовує низькоякісне відпрацьоване тепло з температурою нижче 100 °С. Створена ними плівка працює за принципом піроелектричного перетворення енергії при значно менших температурах, що дозволяє ефективно використовувати її в електронних пристроях.

Вчені створили прототипи пристроїв, що створюють теплові і електричні поля, з якими взаємодіяли плівки товщиною від 50 до 100 нанометрів. Під час дослідів вдалося досягти щільності енергії 1,06 Дж/куб. см, щільності потужності 526 Вт/куб. см і ефективності Карно (коли термодинамічна система виконує механічну роботу за рахунок теплообміну) – 19 %.

На думку вчених, все це свідчить про перспективність нової технології.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: