Новий механізм дозволить зберігати інформацію в одному атомі
1 Жовтня , 2018
GENECIS: проект з переробки харчових відходів у біопластик для 3D-друку
4 Жовтня , 2018

Нова полімерна фарба з мікробульбашками відбиває 96 відсотків сонячного світла

Кондиціонування, тобто охолодження повітря, вимагає більше витрат енергії, ніж його нагрівання. Плюс для цього необхідні спеціальні технічні пристрої, а наша земна куля сьогодні вже відчуває на собі гніт глобального потепління. Не дивно, що вчені всього світу шукають прості рішення, як охолодити наше середовище проживання, і у дослідників з Колумбійського університету (США) є відмінний варіант.

Вони розробили полімер, який може відбивати і розсіювати максимальну кількість сонячної енергії, чого не можна досягти навіть за допомогою традиційної білої фарби. Вся справа в мікробульбашках – у складі покриття крім самого полімеру (він умовно прозорий) є розчинник і вода. Першим після нанесення на стіну висихає розчинник, через що вода конденсується й утворює крихітні бульбашки по всій товщі шару. Але вода теж незабаром випаровується і залишає порожнечі, які і служать антипасткою для сонячного світла.

Покрытие

Сонячне світло складне за структурою, але через різницю в коефіцієнтах заломлення між полімером і порожнечами в ньому випромінювання відбивається майже по всьому спектру хвиль. На практиці рівень відбивання досягає 96%, завдяки чому тепле світло зірки на ім’я Сонце практично не впливає на об’єкти з цим покриттям. Зрозуміло, вони все одно будуть нагріватися від контакту з повітрям і іншими теплими конструкціями, однак при цьому будуть холоднішими оточуючих предметів. На цілих 6 градусів в сухому пустельному кліматі Арізони і на 3 градуси прохолодніші в тропіках Бангладеш, без будь-яких витрат енергії.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: