Представлений перший в світі літак з графеновим покриттям
11 Серпня , 2018
Надруковані на 3D-принтері “латки” зі стовбуровими клітинами допоможуть відновити спинний мозок
14 Серпня , 2018

Нова ядерна батарея для ровера Mars-2020 майже зібрана

Інженери в Національній лабораторії Міністерства енергетики США в Айдахо спільно з фахівцями з Aerojet Rocketdyne почали заповнення плутонієм батареї майбутнього марсоходу. Це новітнє покоління РІТЕГів, пристрій отримав назву MMRTG і стане основним джерелом енергії для апарату Mars-2020, який повинен пропрацювати на Червоній планеті довше всіх попередніх марсоходів.

Літери «MM» в абревіатурі MMRTG означають «Multi-Mission» – мультизадачність. Цим новий РІТЕГ і відрізняється від попередників, плюс багато удосконалень в конструкції батареї. Однак принцип роботи той же, що і півстоліття тому, на Viking, Pioneer і Voyager. Діоксид плутонію 238 заточений в керамічну оболонку в бронеконтейнері після активації піддається повільному радіоактивного розпаду. Тепло, що виділяється частково перетворюється в електрику, а решта йде на обігрів механізмів марсоходу.

Тепло серед холодної пустелі Марса, значить дуже багато, а досвід експлуатації Curiosity показав, що простого перерозподілу енергії між вузлами марсохода недостатньо. Тому MMRTG відрізняє велика гнучкість у виборі режимів роботи, а розрахунковий термін його служби від 14 років і більше. Головне завдання – здатність зігріти марсохід протягом самої затяжної пилової марсіанської бурі, яка тільки може статися.

Концепта ровера Марс-2020

Після завантаження палива батарею відправлять на всебічне тестування. Поспішати нікуди — політ Mars-2020 запланований на липень 2020 року. Сам новий марсохід буде майже копією дуже вдалого Curiosity, така ж автономна шестиколісна платформа з великою кількістю наукових інструментів на борту. Різниця в асортименті обладнання і наявності контейнерів для зберігання зразків, з перспективою колись доставити їх на Землю, для чого теж стане в нагоді нова ядерна батарея.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: