Німецькі інженери створили пневматичне робощупальце з силікону
5 Квітня , 2017
Компанія Kniterate створила машину для «друку» одягу
5 Квітня , 2017

Новий спеціалізований чіп дозволить оснастити функціями розпізнавання мови навіть самі маленькі електронні пристрої

Мобільний телефон, що виконує процес розпізнавання мови за допомогою програми, істотно навантажує його центральний процесор і споживає, при цьому, близько 1 Вата енергії. Настільки високі енергетичні витрати ще не дозволяють оснастити функціями розпізнавання мови і голосового керування надмініатюрні електронні пристрої, що мають акумуляторну батарею набагато меншої ємності, ніж у мобільного телефону. Однак, в найближчому майбутньому це все може змінитись завдяки новому спеціалізованому чіпу, розробленому вченими та інженерами з Массачусетського технологічного інституту. Цей чіп під час своєї роботи, в залежності від швидкості мови (кількості розпізнаваних слів в одиницю часу), витрачає від 0.2 до 10 міліват енергії, що в 100 разів менше витрат енергії при виконанні цієї ж задачі чисто програмним шляхом.
Використання нового чіпа дозволить заощадити від 90 до 99 відсотків заряду акумуляторної батареї пристрою, що використовує функцію голосового керування. А такий вид керування, як відомо, є ідеальним варіантом при використанні “розумних” годинників, окулярів, навушників і інших портативних пристроїв, розміри яких не дуже підходять для розміщення в них традиційних елементів управління, таких як кнопки. Більш того, новий чіп дозволить отримати “слух” пристроям з розряду “Інтернету Речей” і пристроям, які мають працювати безперервно протягом тижнів або місяців, черпаючи невелику кількість енергії з навколишнього середовища.
При створенні нового чіпа обробки голосової інформації, дослідникам з Массачусетсу довелося вирішити досить складну задачу. Вся проблема полягає в тому, що при розпізнаванні голосу, використовуються дані, обїем яких значно перевищує об’єм внутрішньої пам’яті чіпа. Використання зовнішньої пам’яті призводить до збільшення кількості споживаної енергії. Дана проблема була вирішена за рахунок використання високоефективних вузькоспеціалізованих алгоритмів стиснення інформації та оптимізації структури чіпа, що дозволило максимально мінімізувати кількість звернень до зовнішньої системи зберігання інформації.
Дослідний зразок чіпа, призначеного для розпізнавання мови, був представлений громадськості в рамках Міжнародної конференції по твердотілльним схемами (International Solid-State Circuits Conference), його розробка була проведена в рамках проекту Qmulus Project, а виготовлений він був у рамках міжнародної програми University Shuttle Program, відомої компанії TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company).

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: