Вчені надрукували на 3D-принтері складні біологічні тканини
16 Травня , 2018
Роботи, які будуть будувати бази на Місяці
17 Травня , 2018

Новий антирадіаційний жилет перевірять в рамках першої місії до Місяця

Американське аерокосмічне агентство NASA і Ізраїльське космічне агентство (ISA) підписали угоду на проведення випробувань нового антирадіаційного жилета AstroRad в рамках першої місії до Місяця Exploration Mission-1 (ЕТ-1), яка буде здійснюватися за допомогою нової ракети-носія NASA Space Launch System (SLS).

AstroRad – це вже другий продукт американо-ізраїльської компанії StemRad після StemRad 360 Gamma – першого в світі носимого щита, який забезпечує значний захист від гамма-випромінювання, повідомляє портал Space.com.

Компанія StemRad базується в Тель-Авіві і співпрацює з одним з основних підрядників NASA, компанією Lockheed Martin, що займається розробкою пілотованого космічного корабля Orion. Його й планується відправити до Місяця на ракеті SLS в рамках тритижневої місії в кінці 2019 – початку 2020 року.

Велику загрозу для космічних місій з дослідження далекого космосу являє космічна радіація. Вирішити цю проблему в майбутньому допоможе жилет AstroRad, вважають його розробники. В рамках випробувальної місії EM-1 на борту космічного корабля Orion будуть перебувати два манекени (створених Німецьким центром авіації і космонавтики), до кожного з яких будуть підключені тисячі різних радіаційних сенсорів і датчиків. Один з манекенів планується одягнути в жилет AstroRad, другий буде без нього.

Хоча капсула Orion в рамках відносно короткої місії EM-1 на шляху до Місяця навряд чи зіткнеться з потужним сонячним вітром, апарат пройде через радіаційні пояси Ван Аллена – зони енергетично заряджених частинок, що формуються під впливом сонячного вітру. За словами розробників жилета, це стане відмінним випробуванням для їх нового продукту.

Якщо тести виявляться успішними, то AstroRad можна буде почати використовувати в рамках пілотованих місій в далекий космос. Крім того, в 2018 році планується перевірка жилета на борту Міжнародної космічної станції. В рамках цієї місії розробники хочуть перевірити його ергономіку в умовах мікрогравітації.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: