Airbus A350-900 для наддалеких перельотів здійснив перший політ
25 Квітня , 2018
Shell розробила компактну просту вантажівку для країн, що розвиваються
25 Квітня , 2018

Новий бетон з добавкою графену майже на 150% міцніший звичайного

Графен – фантастичний матеріал, що складається з одного шару пов’язаних між собою атомів вуглецю. Він по праву є одним з найбільш унікальних штучних матеріалів в історії людства. Нещодавно вчені Університету Ексетера (велика Британія) знайшли йому чергове застосування – в якості присадки для створення нового типу бетону.

Для цього команда дослідників розробила техніку суспензування пластівців графену у воді, після чого отримана суміш додається в традиційні бетонні інгредієнти – цемент і наповнювач. Як повідомляється, даний процес не є витратним і цілком сумісний з вже існуючими технологіями виробництва бетону.

В ході дослідів було встановлено, що міцність на стискання графенового бетону в порівнянні із звичайним зросла на 146%, а міцність на вигин — на 79.5%, при цьому водонепроникність знизилася на 400 %. Новий матеріал повністю відповідає британським і європейським будівельним стандартам.

Отримані показники дозволять значно збільшити термін експлуатації об’єктів, побудованих з графенового бетону, і знизити витрати при будівництві приблизно на 50 %. Це дозволить покращити екологічну складову процесу, оскільки виробництво цементу є одним з основних джерел викидів СО2. За розрахунками вчених, вони скоротяться на 446 кг/т.

Бетон

Джерело

LEU
LEU

1 Коментарій

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: