Що прийде на зміну літій-іонним акумуляторам?
1 Жовтня , 2018
Нова полімерна фарба з мікробульбашками відбиває 96 відсотків сонячного світла
2 Жовтня , 2018

Новий механізм дозволить зберігати інформацію в одному атомі

Вчені з Університету Редбуда виявили новий механізм магнітного зберігання інформації в найдрібнішій одиниці речовини: одному атомі. Незважаючи на те, що доказ принципу було продемонстровано при дуже низьких температурах, цей механізм обіцяє функціонувати і при кімнатній температурі. Таким чином, можна буде зберігати в тисячі разів більше інформації, ніж зараз на жорстких дисках. Результати роботи були опубліковані в Nature Communications.

Коли ви виходите на рівень одного атома, магнітні атоми стають нестабільними. «Постійний магніт визначає наявність північного і південного полюса, які залишаються в одній орієнтації», говорить професор Олександр Хачатурян. «Але коли ви доходите до одного атома, північний і південний полюси атома починають змінюватися і не знають, в якому напрямку вказувати, бо стають надзвичайно чутливими до свого оточення. Протягом останніх десяти років учені задавалися питанням: скільки атомів потрібно, щоб стабілізувати магніт, щоб атом перестав коливатися, і як довго можна зберігати в ньому інформацію, перш ніж атом знову закрутиться? За останні два роки вчені з Лозанни і IBM з’ясували, як утримати атом від перевертання, і показали, що один атом може виступати в ролі пам’яті. Для цього їм довелося використовувати дуже низькі температури: -233 градуси Цельсію. Це сильно обмежує застосування технології».

Вчені з Університету Редбуд зробили інший підхід. Обираючи спеціальний субстрат — напівпровідниковий чорний фосфор — вони виявили новий спосіб зберігання інформації в окремих атомах кобальту, що вирішує традиційні проблеми з нестабільністю. Використовуючи скануючий тунельний мікроскоп, коли гострий металевий щуп переміщається по поверхні на відстані лише кількох атомів, вони «побачили» одиночні атоми кобальту на поверхні чорного фосфору. Їм також вдалося безпосередньо показати, що окремими атомами кобальту можна маніпулювати, вводячи їх в один з двох бітових станів.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: