Rocket Lab запустить дві місії менше ніж за два місяці
7 Серпня , 2018
У Китаї побудують найбільший у світі підводний тунель
7 Серпня , 2018

Новий наноматеріал дозволив створити майже невидимі динамік і мікрофон

В різних шпигунських фільмах дуже часто можна бачити, як герої використовують різні гаджети для прослуховування, вбудовані в предмети побуту. Але такі речі можна зробити по-справжньому високотехнологічними. Наприклад, експерти з Національного інституту науки і технологій Ульсана (Корея) розробили наномембрану – прозоре, практично невидиме покриття, яке може вловлювати і відтворювати звук.

Варто зауважити, що це не перші «нанотехнологічні» динамік і мікрофон. Раніше вже були створені подібні елементи на основі нанотрубок і графену, однак у них був серйозний недолік у вигляді спотворення звуків. Нові елементи створені на основі нановолокон срібла, які утворюють мембрани. У підсумку все це виглядає як прозора плівка, яку без шкоди можна нанести на шкіру.

Ця плівка може працювати і як динамік, і як мікрофон. В ході демонстрації сталася майже справжня «магія»: ледве помітна плівка програла композицію La Campanella Нікколо Паганіні. Принцип дії пристрою досить простий: якщо плівка виступає як динамік – вона по бездротових інтерфейсах підключається до передаючих звук гаджетів, а струм нагріває її і навколишнє повітря, завдяки чому відтворюється звук. При роботі в режимі мікрофона відбувається зворотний процес: плівка перетворює звукові коливання в струм, вони фіксуються і передаються на диктофон або інший пристрій для запису.

Керувати таким девайсом можна за допомогою жестів, або голосом. Як стверджують вчені, відсоток правильного розпізнавання жестів знаходиться в районі 98%, що дуже і дуже хороший результат. Крім того, плівку можна використовувати для віддаленого керування смартфоном і іншими видами електроніки.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: