У Китаї наближається до завершення будівництво унікального проекту «гірського села»
22 Грудня , 2018
В MIT навчили ШІ писати різдвяні історії. Але вони вийшли дуже дивними
23 Грудня , 2018

Новий рій мікроботів діє як єдиний організм

Згідно дослідженню, опублікованому в журналі Science Robotics, нові мікроботи подібні до клітин людського тіла — вони так само автоматично концентруються в одному місці і взаємодіють, обмінюючись сигналами один з одним. Дослідники сподіваються, що вже в найближчому майбутньому саме подібні «ройові» системи ботів зможуть приносити людству практичну користь: будувати мости, розбирати завали, досліджувати важкодоступні місця і багато, багато іншого.

Організація Swarm Organ, що базується в Європейській лабораторії молекулярної біології в Барселоні, поставила за мету створити роботів, які діяли б як біологічні клітинні структури. Але якщо наші клітини «спілкуються», виділяючи хімічні речовини в міжклітинний простір, то роботи використовують для цих цілей інфрачервоні сигнали — вловити їх можна лише на відстані не більше 10 см від джерела.

Зокрема, передана інформація містить дані про те, скільки морфогена містить той або інший робот. Морфоген — це віртуальний аналог сигнальних біомолекул, тобто не якісь фізичні частинки, а універсальні коди. У кожного окремого бота роя свій набір морфогена, який і відрізняє його від побратимів. В якості експерименту рою доручили самостійно розшукати так звані «плями Тюрінга» — області з високою концентрацією морфогена. Таким чином, роботи, у яких ця віртуальна величина була найбільшою, стали свого роду маяком, навколо яких роїлися всі інші.

В результаті боти створили кілька цікавих форм і незвичайних структур. Звичайно, не обійшлося і без помилок (адже для їх виявлення і влаштовують подібні випробування) — наприклад, роботи часто не могли зорієнтувати у фізичному просторі так само добре і злагоджено, як їх 3D-моделі під час комп’ютерної симуляції. Втім, якщо вчені продовжать свою роботу, то ще через кілька років цілі колонії ботів зможуть трудитися на благо людства подібно величезній електромеханічній колонії мурах.

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: