У Китаї наближається до завершення будівництво унікального проекту «гірського села»
22 Грудня , 2018
В MIT навчили ШІ писати різдвяні історії. Але вони вийшли дуже дивними
23 Грудня , 2018

Новий рій мікроботів діє як єдиний організм

Згідно дослідженню, опублікованому в журналі Science Robotics, нові мікроботи подібні до клітин людського тіла — вони так само автоматично концентруються в одному місці і взаємодіють, обмінюючись сигналами один з одним. Дослідники сподіваються, що вже в найближчому майбутньому саме подібні «ройові» системи ботів зможуть приносити людству практичну користь: будувати мости, розбирати завали, досліджувати важкодоступні місця і багато, багато іншого.

Організація Swarm Organ, що базується в Європейській лабораторії молекулярної біології в Барселоні, поставила за мету створити роботів, які діяли б як біологічні клітинні структури. Але якщо наші клітини «спілкуються», виділяючи хімічні речовини в міжклітинний простір, то роботи використовують для цих цілей інфрачервоні сигнали — вловити їх можна лише на відстані не більше 10 см від джерела.

Зокрема, передана інформація містить дані про те, скільки морфогена містить той або інший робот. Морфоген — це віртуальний аналог сигнальних біомолекул, тобто не якісь фізичні частинки, а універсальні коди. У кожного окремого бота роя свій набір морфогена, який і відрізняє його від побратимів. В якості експерименту рою доручили самостійно розшукати так звані «плями Тюрінга» — області з високою концентрацією морфогена. Таким чином, роботи, у яких ця віртуальна величина була найбільшою, стали свого роду маяком, навколо яких роїлися всі інші.

В результаті боти створили кілька цікавих форм і незвичайних структур. Звичайно, не обійшлося і без помилок (адже для їх виявлення і влаштовують подібні випробування) — наприклад, роботи часто не могли зорієнтувати у фізичному просторі так само добре і злагоджено, як їх 3D-моделі під час комп’ютерної симуляції. Втім, якщо вчені продовжать свою роботу, то ще через кілька років цілі колонії ботів зможуть трудитися на благо людства подібно величезній електромеханічній колонії мурах.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: