Наночастинки допоможуть сонячним панелям захопити невидиме світло
28 Квітня , 2018
Китай планує покрити штучним дощем територію площею в три Іспанії
29 Квітня , 2018

Новий робот дозволяє імітувати тактильні відчуття у VR

Вчені зі Стенфорду створили ShapeShift — прилад, що дозволяє імітувати форму і розмір віртуального об’єкта, до якого торкається руками людина у VR-гарнітурі.

Сучасні VR-гарнітури впливають на зір і слух для того, щоб зробити віртуальну реальність більш «реальною» для споживача. Але прогрес не стоїть на місці: вчені зі Стенфордського університету придумали спосіб для тактильної симуляції віртуальних об’єктів. Для цього вони сконструювали спеціального робота, який виглядає як футуристичний гаджет з науково-фантастичного фільму.

ShapeShift являє собою невеликий настільний ПК, підключений до прямокутних стрижнів встановлених на серводвигуни з гвинтами. Пристрій відстежує положення рук користувача в симуляції і відповідно реагує на зміни. Наприклад, коли користувач торкається віртуального об’єкта, стрижні приходять у рух і підлаштовуються під форму — таким чином створюється нехай груба, але все ж досить реалістична імітація того, що користувач доторкнувся до якогось об’єкта.

Звичайно, за допомогою ShapeShift не вийде відтворити делікатні відчуття (наприклад, дотик до хутра), але це — лише питання часу. Інженери обіцяють, що в майбутньому збільшать кількість стрижнів і придумають спосіб змінювати їх структуру, так що симуляція буде ставати все більш реалістичною. Крім того, вже зараз збільшена версія гаджета може бути використана для якісної імітації поверхні, по якій переміщається користувач: оскільки за рахунок взуття чутливість стопи набагато нижча, ніж чутливість долонь, для створення «реалістичного» ландшафту тонке налаштування не потрібне взагалі.

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: