NASA вирішило відмовитись від МКС і зосередитись на Марсі
17 Травня , 2017
OUKITEL випустила самий захищений смартфон
18 Травня , 2017

Офтальмологічний робот-хірург пройшов клінічні випробування

Інженери Оксфордського університету Великобританії створили свого робота-хірурга, здатного виконувати операції на очах, вже досить давно, але їх розробка, що отримала назву Robotic Retinal Dissection Device (так-так, R2D2), тільки недавно успішно пройшла перші клінічні випробування. Тестування показало, що R2D2 здатний виконувати безліч складних операцій, повідомляє NBC.

При операції звичайний хірург може залишити шрам на сітківці, навіть не помітивши цього. Вплинути на твердість руки може все що завгодно: від віку спеціаліста до легкого тремтіння руки. Фахівці стверджують, що навіть потік крові в руках лікаря може позначитись на точності надрізу, а це, в свою чергу, тягне за собою серйозні проблеми зі здоров’ям пацієнта. Робот R2D2 позбавлений таких недоліків, тому на нього покладають великі надії.

Робота над ним ведеться з 2011 року. Вже восени минулого року він успішно провів експериментальну процедуру на оці 70-річного пацієнта, а з початку цього року взяв участь ще в 11 операціях. Акуратність і ефективність робота підтвердилась у всіх одинадцяти випадках, але поки операція з його участю коштує досить дорого — за операцію на одному оці доведеться викласти близько 35 тисяч доларів.

Втім, говорити про повноцінне його впровадження поки рано — попереду ще багато випробувань, тестів і доопрацювань. Зараз розробники збираються обладнати робота голками для ін’єкцій в задню частину ока і покращити функціональність пристрою.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: