Кондиціонер для мотошоломів BluArmor забезпечить прохолоду під час літніх поїздок
7 Червня , 2018
Фізики отримали докази існування нової “стерильної” форми частинок нейтрино
7 Червня , 2018

Перший у світі надрукований на 3D-принтері карбоновий велосипед зацікавив ЦРУ

Минулого місяця молода компанія Arevo з Кремнієвої долини представила прототип велосипеда, повністю надрукований з карбону на 3D-принтері. А в цьому вже отримала щедрі інвестиції на розвиток технології, причому інтерес проявляють і дочірні структури ЦРУ. Поки що ніхто в світі не вміє створювати з вуглецевого волокна цільні, закінчені конструкції – у цього напряму є великі перспективи.

У традиційному використанні листи або окремі волокна вуглецю накладаються або намотуються на каркас пошарово, потім скріплюються термореактивними смолами, все це застигає і так народжується деталь. Потім компоненти потрібно зібрати воєдино, а деякі високоякісні рами для байків з карбону можуть мати до 500 деталей. Довго, дорого і потрібна гранична точність і суворий контроль якості, що ускладнює серійне виробництво.

Компанія Arevo розробила робота для 3D-друку, який витягує безперервну вуглецеву нитку і укладає її пошарово відразу по всьому профілю рами велосипеда. Для цього інженери сконструювали спеціальну «швейну» головку і замінили сполучну смолу на промисловий термопластик PEEK (поліефіркетон). В теорії не має бути проблеми використовувати замість вуглецевого волокна пару карбон-кевлар, але головна перевага новинки – особливе програмне забезпечення для моделювання і друку тривимірних конструкцій.

Саме ПЗ і зацікавило державних розвідників, адже велосипед – лише простий і всім зрозумілий приклад. Технологія масштабована і за її допомогою можна створювати крила конвертопланів, корпуси гіперзвукових ракет, оболонки для бойових дронів і багато чого іншого. Перехід на 3D-друк з вуглецевого волокна обіцяє, як мінімум, скорочення термінів виробництва складних деталей з місяців до тижнів, а то й днів.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 66 bytes written, possibly out of free disk space in /home/proftool/uaengineer.com.ua/www/wp-content/plugins/ewww-image-optimizer/common.php on line 8753