Користувач обдурив захисне розпізнавання осіб за допомогою фотографії
3 Квітня , 2017
Skoda VISION E: опубліковано фото першого чеського електромобіля
3 Квітня , 2017

Перуанські вчені виростили картоплю в «марсоподібних» умовах

Напевно,  багато хто пам’ятає чудовий фільм «Марсіанин» з Метом Деймоном, де персонаж Мета залишився один на Червоній планеті і не останню роль у виживанні людини зіграла його кмітливість, яка підказала, що в марсіанському ґрунті можна вирощувати картоплю. Вчені з Ліми, столиці Перу, вирішили перевірити, чи дійсно в таких умовах існує можливість вирощування сільськогосподарських культур.

В лабораторних умовах,  перуанськими дослідниками був зібраний, як вони самі стверджують, «Марс-в-коробці». Був відтворений клімат, температурний режим, грунт, атмосферний тиск та інші показники середовища Червоної планети. В ході симуляції умов планети-сусіда «Марс-в-коробці» представляв, на перший погляд, дійсно вкрай недружнє середовище: дуже низька температура навколишнього середовища, висока концентрація вуглекислого газу, змінений атмосферний тиск, твердий грунт, багатий сполуками заліза, а також світловий цикл, що імітує марсіанський день і марсіанську ніч.

Зустрічайте: перша «майже марсіанська» картопля

Результати дослідів показали, що у недружніх умовах четвертої планети від Сонця цілком можна вирощувати сільськогосподарські культури. Насправді, подібний експеримент далеко не марний, як це може здатися на перший погляд. Розвиток на Марсі землеробства (або в даному випадку правильно говорити “марсоробства”?) дуже перспективна галузь досліджень. Наприклад, успіх цього експерименту показує, що перші колоністи Марса можуть мати повністю автономне життєзабезпечення. Крім того, висаджування рослин буде поступово збагачувати атмосферу планети киснем. У плани дослідників зараз входить подальше вивчення та вдосконалення технології, а також експерименти по вирощуванню рослин в ще більш жорстких умовах і вивчення впливу космічної радіації на предмет виникнення мутацій.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: