Вчені хочуть перетворити світло в матерію за допомогою потужних лазерів
23 Березня , 2018
SEAT підтвердив розробку електромобіля «SEAT Born» з запасом ходу 500 км
23 Березня , 2018

Philips почав практичне випробування технології Li-Fi – доступу в Інтернет через світлові хвилі

Нещодавно представники компанії Philips оголосили про початок практичного тестування технології передачі даних «Li-Fi». Полігоном для обкатки обрана типова офісна зона з високим навантаженням на мережеві пристрої – резиденція Icade, французької інвестиційної компанії у сфері нерухомості. Крім загальної зручності розробники хочуть перевірити надійність новинки і безпеку передачі даних.

Принцип дії Li-Fi заснований на тому, що сигнал передається не радіохвилями, а через фотони світла, на інфрачервоних частотах. В іншому це та ж сама широкосмугова точка доступу до Інтернету – є передавач, підключений до магістрального кабелю, і USB-приймачі для користувацьких гаджетів. Можна було б відразу інтегрувати плати в пристрої, але розробники навмисно залишили велику свободу маневру для користувачів.

До плюсів Li-Fi відносять відсутність перешкод, такий зв’язок може працювати пліч-о-пліч з чутливим обладнанням. Світло не проникає крізь стіни навіть з фанери, немає і витоків даних, але якщо скомбінувати ланцюжок передавачів, сигнал можна подати у найглибший бункер без використання кабелів. І немає ніяких проблем з якістю прийому – світло або приходить на приймач, або ні.

Мінуси теж очевидні, передавач і приймач мають бути постійно в зоні прямої видимості. А люди в офісі мають звичку ходити туди-сюди, рухати предмети на робочому місці, забратися з ноутбуком в затишний куточок, куди не дістає сигнал. Словом, експеримент є експеримент. Швидкість доступу в Інтернет через Li-Fi від Philips досягає 30 Мб/сек.

Джерело

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 66 bytes written, possibly out of free disk space in /home/proftool/uaengineer.com.ua/www/wp-content/plugins/ewww-image-optimizer/common.php on line 8753