Вчені виявили новий і дивний різновид фотогальванічного ефекту
8 Травня , 2018
Студенти MIT відкрили перший в світі повністю роботизований ресторан
8 Травня , 2018

Пластикові мікрогранули допоможуть у лікуванні опіків

Великою проблемою в справі боротьби зі шкідливими мікробами є еволюція, яка породжує штами бактерій, стійких до антибіотиків та інших ліків. Людство має визнати, що не може підтримувати темпи цієї «гонки на випередження», вважають вчені Бірмінгемського університету. І пропонують альтернативні методи.

Команда доктора Пола Робертса використовувала мікроскопічні гранули полістиролу в якості «приманки» для бактерій. Вони покрили пластик білком, який називається «полівалентною адгезивної молекулою-7». Бактерії використовують його як маркер для зв’язку з клітинами, які вони атакують – замість цього вчені змусили їх чіплятися до пластикових гранул. Далі залишається тільки прибрати пластик з рани разом з налиплими шкідниками.

Математичні моделі Робертса показали, що таким способом нічого вилікувати не вдасться, зате пластикові гранули-приманки зручно використовувати для проміжної обробки ран. Наприклад, опіків та порізів, щоб видалити із пошкодженої ділянки тканини хвороботворні бактерії. Технічно це різновид санації, видалення некротичної тканини і побічних продуктів для очищення ран.

Ще один спосіб використання пластику-приманки – як доповнення до традиційних антибіотиків. Якщо спочатку з цільової зони видалити деяку кількість мікроорганізмів, то активним речовинам буде простіше знищити ті що залишились. Однак поки що все це лише теорія, і перші практичні досліди ще тільки належить провести.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: