ШІ для обробки документів вже залучив 13 мільйонів фунтів
12 Червня , 2018
19-річний криптомільйонер побудував “костюм Доктора Восьминога”
13 Червня , 2018

Представлена чергова «батарея майбутнього»: перспективний вуглецевий ультраконденсатор

Французький стартап Nawa Technologies розробив технологію нового типу електричних батарей, які назвали ультраконденсаторами. Принцип дії заснований на поділі атомів на протони і електрони в просторі з вуглецевих нанотрубок, складених з графену і карбону. Проте детальна конструкція і характеристики акумулятора засекречені – комерційна таємниця.

В описі до ультраконденсатора зазначено, що поділ частинок відбувається не за рахунок хімічної реакції, тому деформація і зношення конструктивних елементів зведені до мінімуму. А швидкість зарядки-розрядки зросла в тисячі разів у порівнянні з літій-іонною батареєю, зарядити батарею можна в буквальному сенсі за лічені секунди і вона витримає мільйони таких циклів. На жаль, через це щільність її потужності вчетверо нижча літієвих аналогів і вся система не відрізняється стабільністю – за добу може «губитися» 10-20 % накопиченого заряду.

Нанотрубки внутри ультраконденсатора

Ультраконденсатор не стане універсальним рішенням, але він міг би зайняти нішу батарей швидкого використання, де енергію не потрібно зберігати довго. Наприклад, в системах рекуперативного гальмування літій-іонні батареї не дуже ефективні, через невідповідності швидкості процесу і темпів зарядки. А надшвидкий ультраконденсатор здатний «зловити» всю енергію, щоб через хвилину-іншу віддати її при виконанні іншого маневру.

У конструкції ультраконденсатора використані лише алюміній і вуглець, тут не потрібні рідкоземельні елементи тому він дешевий у виробництві. А ще таку батарею можна інтегрувати прямо в шасі, зробити частиною дверей або крила, без погіршення експлуатаційних властивостей і необхідності виділяти окремий відсік. У комбінації ультраконденсатора з класичною літій-іонною батареєю виходить зручний і багатофункціональний гібридний акумулятор. Їх виробництво заплановано на другу половину 2019-го.

УльтраконденсаторДжерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: