В кінці року Ізраїль хоче відправити на Місяць посадковий модуль
12 Липня , 2018
Британський студент побудував дешевий і ефективний підводний джетпак
15 Липня , 2018

Представлено новий спосіб зберігання даних за допомогою лазера і кристалів солі

Системи зберігання даних все активніше розвиваються з кожним роком. Ще на початку 2000-х обсягу DVD-дисків цілком вистачало для більшості потреб. Потім настала епоха Blu-Ray і SSD-накопичувачів. Зараз активно ведуться розробки пам’яті на основі ДНК, але вчені з Австралії запропонували щось нове: вони хочуть використовувати малопотужний лазер і нанокристали солі.

За нове дослідження відповідає команда відразу трьох вищих закладів Австралії: експерти університетів Південної Австралії, Аделаїди і Університету Нового Південного Уельсу. В основі технології лежить вплив малопотужним лазером на нанокристали солі, які мають флуоресцентні властивості. За допомогою певних шаблонів лазер може передавати дані і записувати їх. За словами одного з авторів роботи доктора Ніка Різена,

«Флуоресценція нанокристалів солі може представляти собою перспективну альтернативу традиційним HDD і SSD, а також Blu-Ray дискам. У ході експериментів нам вдалося створити оптичні структури для зберігання даних в нанокристалах солі, які навіть неможливо побачити неозброєним оком. Це дає можливості для дуже високої щільності запису.»

Більш того, новий метод є «багатошаровим», тобто 1 нанокристал може зберігати декілька біт даних, які, до того ж, є перезаписуваними. Технологія дає можливість використовувати малопотужні лазери, що робить її доступною для споживчої електроніки. Використовуючи «шаблони зміни поведінки лазера», ученим вдалося добитися того, що лазерний промінь може передавати і зчитувати дані, а нанокристали солі можна вбудувати в пластик, скло або будь-який інший матеріал, надавши їм практично будь-яку форму, що робить такі носії інформації в перспективі дуже зручними.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: