Хто випереджає в гонці створення автономного транспорту
14 Травня , 2018
11 грандіозних мегапроектів сучасності
16 Травня , 2018

Проект Gremlin перетворить літаки у повітряний авіаносець

Проект Gremlin, який за замовленням агентства DARPA створює компанія Dynetics, в даний час перейшов у стадію льотних випробувань. Нагадаємо, що в рамках даного проекту ведеться розробка невеликих дронів, які будуть запускатися з борта стратегічних бомбардувальників В-52, В-1В і транспортного літака С-130 у складі групи на висоті 12 км і після виконання завдання повертатися на свій літаючий авіаносець.

Про хід випробувань знятий невеликий ролик. Основна проблема, над вирішенням якої працюють фахівці Dynetics – буксирування безпілотника, що  повернувся з завдання на борт літака-носія за допомогою спеціального стабілізуючого механізму захоплення. Він висувається назовні, подібно пристрою для дозаправки літаків. Безпілотник, використовуючи спеціальний стикувальний вузол, фіксується в механізмі захоплення, після чого відбувається вимикання двигуна. Потім дрон обережно затягують всередину і закріплюють.

Дрони Gremlin – це такий собі проміжний варіант між одноразовими і багаторазовими БПЛА. Їх особливість полягає в тому, що вони, подібно своїм «наземним» родичам обходяться без традиційних зльоту і посадки. Це, безумовно, відобразилося на їх дизайні. Gremlin призначені для розвідки і спостереження. Вони розраховані на 20 місій, між якими буде проводитися технічне обслуговування.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: