Звичайні буряк і морква можуть суттєво посилити будівельний бетон
20 Червня , 2018
Вчені розробили електронну шкіру, що передає відчуття
23 Червня , 2018

Проект “космічної катапульти” SpinLaunch отримає фінансову підтримку компаній Google і Airbus

Відносно молода компанія з Силіконової Долини під назвою SpinLaunch розробила новий і досить оригінальний спосіб відправки невеликих вантажів в навколоземний космічний простір. Замість того, щоб спалювати велику кількість палива, як це роблять традиційні ракети-носії, мініатюрні ракети SpinLaunch будуть розганятися до високої швидкості на землі за допомогою спеціалізованої космічної катапульти, влаштованої за принципом центрифуги. І на днях компанія SpinLaunch отримала фінансування у розмірі 40 мільйонів доларів, які підуть на організацію першого реального запуску в космос, який запланований на 2022 рік. А основними вкладниками в це підприємство є такі компанії, як Google Alphabet, Airbus Ventures і кілька інших інвестиційних компаній.

В даний час фахівцями компанії SpinLaunch вже створено дослідний зразок космічної катапульти. На жаль, керівництво цієї компанії не ділиться зараз технічними подробицями свого проекту, відомо лише те, що катапульті-центрифузі вдалося розігнати макет ракети до швидкості 8050 кілометрів на годину (5 000 миль на годину), перш ніж вона була відправлена у вільний політ.
Метою компанії SpinLaunch є здійснення запусків у космос не дуже великих вантажів низької вартості. Передбачається, що витрати на один запуск не будуть перевищувати 500 тисяч доларів. При цьому, процедури запуску стануть набагато більш екологічно чистими, адже замість спалювання палива на запуск буде використовуватися електрична енергія, що отримується з поновлюваних джерел, таких, як енергія вітру і енергія променів сонячного світла.

Відзначимо, що компанія SpinLaunch є далеко не першою, хто намагався працювати в даному напрямку. Свого часу фахівці НАСА також досліджували подібну технологію, тільки замість центрифуги вони побудували лінійний рейковий прискорювач. Однак, в той час технології не були настільки досконалі, як сьогодні, і проект НАСА був закритий у зв’язку з його економічною недоцільністю на той момент часу.
Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: