У Гарварді створили органічну батарею з деградацією лише 3% за рік
29 Липня , 2018
Робот-рятівник Centauro
31 Липня , 2018

Професії, які будуть роботизовані в найближчому майбутньому

Ми часто не помічаємо, з якою швидкістю футуристичні прогнози матеріалізуються в реальному житті, і вже зараз можна прогнозувати, що робітники деяких професій будуть поступово замінюватись роботами.

1. Оператор call-центру.

Звичайно, всі ми звикли до системи автоматизованої відповіді: банки, мобільні оператори і муніципальні служби давно привчили нас до такої реальності. Зараз автоматичні відповіді передбачені як допомога при найбільш поширених запитах. Але завдяки ШІ в майбутньому спілкування з клієнтом стане індивідуальним, і «живі» оператори назавжди втратять свої робочі місця. До речі, статистика показує, що суспільство позитивно ставиться до таких змін — людям простіше «обговорити» проблеми з роботом, ніж довіряти незнайомій людині.

2. Кур’єр.

На цьому терені людей замінять безпілотні дрони, які давно тестуються в багатьох країнах світу. Вони дуже вражають, але є багато питань, що стосуються їх функціональності. Через невеликі розміри і малу масу дрони можуть нести тільки малогабаритні посилки, а сам безпілотник легко дезорієнтувати і підбити в повітрі. Але мобільні наземні роботи вирішать ці проблеми. З 2016 року деякі комерційні компанії вже почали впроваджувати щось подібне в міське середовище, і, цілком імовірно, через 10-15 років ми не згадаємо про те, що кур’єрами колись були люди… або дрони.

3. Хірург.

Сучасні технології просунулися дуже далеко: тепер роботи можуть змагатися з лікарями! В експерименті 2016 року, опублікованому в Science Translational Medicine, автономний робот Smart Tissue більш успішно зшивав тонкий кишечник свині, ніж його суперник — людина. Роботи не страждають від зовнішніх впливів, таких як стрес або втома, а тому допускають менше помилок.

4. Співробітник ресторану швидкої їжі.

Мільйони студентів по всьому світу позбудуться можливості підзаробити: швидше за все, рутину на кухні фаст-фуд корпорації покладуть на роботів. В одній тільки Америці впровадження автоматизації в цей процес вплине на 2.3 млн робочих місць. Поки що така практика не дуже поширена, але майбутнє вже близько.

5. Фермер.

Сільське господарство зробило суттєвий крок вперед, коли науково-технічний прогрес подарував світові машини. Але через століття приходить нова епоха — епоха роботизації. Вже зараз існують роботи, які можуть вирощувати урожай з нуля з мінімальним людським втручанням.

6. Журналіст.

Роботи довели, що можуть створювати текстові матеріали тієї ж якості, що і досвідчений письменник. Перша стаття, присвячена землетрусу в Лос-Анджелесі в березні 2014 року, була написана штучним інтелектом, а ще раніше — в 2008 році — китайський робот-журналіст висвітлював Олімпійські ігри в Пекіні для новинного каналу Toutiao. Роботи набагато швидше збирають і структурують всю необхідну інформацію; їм не потрібен коректор: вони не роблять помилок.

7. Солдат.

В Інтернеті дуже популярні ролики від Boston Dynamics, де демонструються передові досягнення військових роботів. Вважається, що до 2025 року армія США може мати більше бойових ботів, ніж живих солдатів. В інших країнах Світу, також, ведуться подібні розробки.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: