Електронний контейнер, який неможливо зламати
18 Травня , 2018
В пошуках високотемпературних надпровідників
20 Травня , 2018

Робот-альбатрос, здатний літати і плавати

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили робота-альбатроса, який може літати і плавати.

Альбатроси, як відомо, можуть долати в польоті величезні відстані — при невеликих витратах енергії. Ці птахи використовують так зване динамічне ширяння, тобто використовують різницю швидкості вітру на різній висоті. Ця різниця особливо помітна над океаном — і, пролітаючи над ним, альбатроси регулярно піднімаються і опускаються, переходячи з одного повітряного шару в інший і набираючи енергію.

При створенні нового робота фахівці MIT, як наголошується, поєднали техніку польоту альбатроса і механіку руху вітрильного судна — в результаті у них вийшов гібрид планера і човна. Розмах крила прототипу, показаного інженерами, складає три метри (як у середнього альбатроса). Робота також обладнали трикутним вітрилом, кілем, оснастили GPS-трекером, блоком інерційних датчиків, автопілотом і ультразвуковим висотоміром. За ідеєю розробників, при сильному вітрі робот може ширяти, використовуючи, приблизно як альбатрос, різницю швидкості у повітряних шарах, а потім, при слабшому вітрі, прискорюватися, зануривши кіль у воду.

За розрахунками дослідників, при швидкості вітру приблизно п’ять вузлів (близько 9,3 км/год) робот зможе розвинути швидкість приблизно 20 вузлів (близько 37 км/год). «Ми виявили, що при легкому вітрі робот зможе подорожувати зі швидкістю, що перевищує швидкість звичайного вітрильного човна в 3-10 разів, а для розвитку швидкість 20 вузлів пристрою знадобиться в два рази слабший вітер, ніж альбатросу», — зазначив Габріель Буке (Gabriel Bousquet), один з розробників робота.

У 2016 році інженери вже випробували конструкцію, запустивши прототип з Вітрильного павільйону MIT (MIT Sailing Pavilion) в річку Чарльза. Апарат був прикріплений до човна, який розігнав його приблизно до 32 км/год, після чого робот піднявся в повітря в автономному режимі. Потім Буке, за допомогою пульта дистанційного керування, дав пристрою команду опуститися на воду, зануривши в неї кіль, а потім дав команду знову піднятися в повітря. Експерименти, за словами дослідника, показують, що робот може успішно працювати як в повітрі, так і на воді. В майбутньому, як припускає Буке, групи таких апаратів могли б займатися дослідженням та моніторингом океану на великих відстанях.

Роботу, присвячена роботу-альбатросу, дослідники представлять на Міжнародній конференції з робототехніки та автоматизації, яка буде проходити з 21 по 25 травня в місті Брісбені, Австралія. Коротко про розробку повідомляється в прес-релізі MIT.

Author: LEU

Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: