Професії, які будуть роботизовані в найближчому майбутньому
31 Липня , 2018
Створений перший зразок оптичної штучної нейронної мережі
2 Серпня , 2018

Робот-рятівник Centauro

При створенні роботів вчені та інженери нерідко надихаються самою природою. Але ось роботів на основі міфічних істот зустрінеш не так часто. Причому нове творіння Centauro, що назвою і зовнішнім виглядом відсилає нас до істот давньогрецької міфології, створене не заради забави, а для порятунку людських життів.

Як повідомляє видання Engadget, за розробкою робота стоять фахівці з Італійського технологічного інституту і Боннського університету. Centauro був створений на базі більш раннього робота-прототипу Momaro. Висота робокентавра досягає 1,5 метра, а важить він 93 кілограми. Каркас робота виконаний з легких металевих сплавів, а «тіло» покрите пластиком, надрукованим на 3D-принтері.

Для пересування Centauro використовує 4 ноги. На кінці кожної ноги встановлене колесо. При цьому робот може як їздити на цих колесах, так і ходити на 4 ногах, піднімаючись на перешкоди. Крім цього на тулубі робота розташовані 2 руки, до яких можна підключати маніпулятори різних типів в залежності від ситуації. Робот обладнаний лідаром, камерами для орієнтації в просторі, а також камерою Microsoft Kinect для оцінки глибини. Заряду акумуляторних батарей вистачить на 2,5 години безперервної роботи.

Дана версія робота не є повністю автономною. Centauro віддалено керується оператором, однак у випадку обриву зв’язку робот зможе продовжити роботу самостійно. Для керування роботом оператор буде використовувати екзоскелет з педалями і руками-маніпуляторами. Останні будуть дозволяти контролювати руки робота, а педалі потрібні для переміщення. Крім цього для відображення інформації оператор повинен буде надіти на голову VR-шолом.

Як заявляють розробники, Centauro може легко долати перешкоди завдяки ногам з 6 ступенями свободи, а також піднімати важкі предмети, що ідеально підійде для проведення пошуково-рятувальних операцій. Побачити робота в ділі ви можете на відео, доступному нижче.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: