КБ “Південне” ввело в експлуатацію новий цех складання та випробувань супутників
5 Січня , 2019
Фізик знайшов краще місце в квартирі для встановлення Wi-Fi роутера
5 Січня , 2019

Rolls-Royce розробляє електричний літак з рекордною швидкістю польоту

Виробники техніки намагаються звести до мінімуму викиди шкідливих речовин у повітря, тому переводять на електричну енергію не лише автомобілі, але і літаки. На жаль, повітряний транспорт поки недостатньо розвинений, щоб безперебійно працювати протягом десятків годин і летіти на великій швидкості. Проте, виробники постійно намагаються досягти кращих показників. Так, у 2017 році рекорд швидкості поставив електричний літак Siemens, але його досягнення скоро буде побито — новим рекордсменом збирається стати літак Rolls-Royce.

Літак Siemens під назвою Extra 330LE рік тому розвинув швидкість 337,5 км/год. Компанія Rolls-Royce впевнена, що в 2020 році її літак зможе розігнатися до 480 км/год і легко побити цей рекорд. Більше того, її представники сподіваються створити літальний пристрій, що буде швидшим гідролітака Supermarine S. 6B, який в 1931 році отримав Кубок Шнейдера за розвинену швидкість 655,8 км/год.

Розробка потужного літака ведеться в рамках програми ACCEL по прискоренню польотів на електричних двигунах. Робота ведеться в невеликому аеропорту англійського міста Ставертон. Над проектом працюють інженери Roll-Royce, фахівці виробника електродвигунів YASA і члени авіаційного стартапу Electroflight.

Самолет Rolls-Royce ACCEL

Компанії планують обладнати літак акумулятором на 6000 комірок. За їх словами, він стане найбільш енергоємним акумулятором, з будь-коли встановлених на літак, і його енергії вистачить для перельоту з Лондона в Париж. Завдяки йому, потужність трьох двигунів YASA 750R досягне неймовірних 750 кВт — безсумнівно, вони будуть сильно грітися, тому дослідники створять надійну систему охолодження. Лопаті будуть обертатися зі швидкістю 2400 об/хв. Інженери також планують оснастити літак давачами, які будуть стежити за 20 000 точок в трансмісії і надавати дані про продуктивність.

Менеджер проекту ACCEL Метью Парр оголосив, що літак спробує побити рекорд вже в 2020 році, на злітно-посадковій смузі узбережжя Уельсу. Перед цим команда хоче випробувати літак в складних умовах і переконатися, що він достатньо потужний і маневрений.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: