Британські інженери представили модифіковану вантажівку з ДВЗ на водні
24 Квітня , 2018
Великий Адронний Колайдер отримає модернізовані чіпи для своїх детекторів
24 Квітня , 2018

Розкладаний хмарочос-орігамі для зон лиха

Міжнародний конкурс висотних проектів Evolo визнав переможцем хмарочос, призначений для швидкого монтажу в зонах стихійних лих і катастроф.

Хмарочос, який при монтуванні розкривається як міхи акордеона і зовні схожий на фігуру орігамі, призначений для забезпечення тимчасовим житлом сотень постраждалих людей, що позбулися даху над головою в результаті стихійних лих.

Концептуальний проект Skyshelter.zip передбачає, що швидкобудуюєма конструкція запакована в величезний ящик, який може бути доставлений гелікоптерами практично в будь-який регіон. Швидкий монтаж висотного будинку здійснюється за допомогою балона з гелієм, який, за рахунок своєї легкості, залишається у верхній частині розкладених металоконструкцій і надає структурі стабільності, захищаючи від коливань ґрунту при підземних поштовхах.

Кількість поверхів визначається об’ємом закачаного в балон газу: чим більше людей потрібно розквартирувати, тим більше в кулю нагнітають гелію і тим вище підніметься хмарочос. Вертикальна організація простору в розкладаному будинку дозволить в тридцять разів зменшити площу території, необхідної для розгортання табору для тимчасового проживання постраждалих.

Skyshelter.zip був спроектований групою польських архітекторів – Деміеном Граноциком, Якобом Кулісою і Петром Панчуком.

«З кожним роком кількість природних катастроф у всьому світі лише збільшується. При землетрусах, повенях ураганах, допомога людям повинна бути надана якомога швидше, але найчастіше цього важко досягти через віддаленість місця події і руйнування транспортної інфраструктури. Skyshelter.zip вирішує цю проблему завдяки простоті транспортування та монтажу та компактному розташуванню корисних площ, які можуть бути використані за різним призначенням в залежності від поставлених завдань», – повідомляють дизайнери в прес-релізі.

За словами розробників, їх «надувний» хмарочос залишає в 30 разів менший вуглецевий слід, ніж інші споруди з аналогічною місткістю, а його легкі конструкційні компоненти створюються за допомогою 3D-друку, що робить Skyshelter.zip по-справжньому стійким будинком.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: